Bánovská nemocnica sa stala vakcinačným centrom

25.1.2021

Nemocnica AGEL Bánovce sa na základe súhlasu Ministerstva zdravotníctva SR stala oficiálnym vakcinačným centrom, kde je možné sa dať zaočkovať proti koronavírusu covid-19. Záujemcovia o očkovanie sa musia vopred zaregistrovať na webovom portáli korona.gov.sk.

„Rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR sme sa od 20. januára 2021 stali oficiálnym vakcinačným centrom. Vytvorili sme tímy zdravotníkov, máme k dispozícii ambulancie na vakcináciu i miestnosť, kde zaočkovaní počkajú 30 minút bezprostredne po očkovaní. Vakcináciu majú za sebou už aj naši zamestnanci, ktorí prejavili záujem, celkovo je ich do 150,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká.

Z radov verejnosti sa môže prostredníctvom registrácie na www.korona.gov.sk o očkovanie prihlásiť záujemca, ktorý spadá do jednej z týchto skupín:

•  Zdravotnícky pracovník
  •  Študent zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorý počas štúdia prichádza do kontaktu s pacientom
  •  Zamestnanec obslužnej organizácie, ktorý vykonáva svoju činnosť v nemocnici
  •  Zamestnanec zariadenia sociálnych služieb (napríklad domova sociálnych služieb)
  •  Terénny sociálny pracovník
  •  Zamestnanec nemocnice, ktorý prichádza do kontaktu s pacientom
  •  Zamestnanec záchrannej zdravotnej služby a dopravnej zdravotnej služby, ktorý prichádza do kontaktu s pacientom
  •  Zamestnanec mobilného odberného miesta, ktorý prichádza do kontaktu s testovanou osobou
  •  Osoba 85+
  •  Osoba, ktorá v rámci cirkvi alebo náboženskej spoločnosti registrovanej podľa osobitného predpisu poskytuje duchovnú službu pre pacientov s ochorením COVID-19 v nemocnici alebo pre prijímateľov sociálnych služieb v zariadení sociálnych služieb

Nemocnica má vývoj pandemickej situácie zatiaľ pod kontrolou. „K dnešnému ránu evidujeme 15 pozitívnych zamestnancov, v karanténe máme ďalších 2 kolegov. Zdravotnú starostlivosť k dnešnému dňu poskytujeme 19 pacientov, 6 je suspektných. Naďalej tu platia prísne protiepidemiologické opatrenia vrátane zákazu návštev.