Nemocnica AGEL Bánovce počas Veľkej noci zabezpečí štandardný režim fungovania ako počas voľných dní

31.3.2021

Veľkonočné sviatky v Nemocnici AGEL Bánovce budú v štandardnom režime, nemocnica zabezpečí zdravotnú starostlivosť pre všetkých hospitalizovaných pacientov, ktorých zdravotný stav neumožňuje prepustenie do domáceho liečenia. Mobilné odberové bude otvorené aj počas sviatkov, vakcinačné centrum bude pracovať v obmedzenom režime.

„Naše oddelenia budú otvorené v štandardnom režime, ako to býva zvykom počas voľných dní. Situácia s personálom, ktorý bol vyradený z práce kvôli koronavírusu sa výrazne zlepšila, takže služby bez problémov naplníme našimi zdravotníkmi. Starostlivosť o pacientov bude zabezpečená, počas sviatkov sa však bude operovať len v akútnych prípadoch,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce Mina Bobocká.

Mobilné odberové miesto, kde sa vykonávajú antigénové testy bude otvorené v štandardnom čase, teda aj počas sviatočných dní. Verejnosť sa môže prísť otestovať každý deň s výnimkou nedele v čase od 8.00 do 12.00 hod. a od 12.30 do 16.15 hod. Obmedzený režim však bude platiť vo vakcinačnom centre. Od piatku do utorka bude zatvorené. V zmysle protipandemických opatrení v nemocnici stále platí zákaz návštev, takže ani počas Veľkej noci nebude možné navštíviť svojich príbuzných v nemocnici.