Bánovská nemocnica vďaka eurofondovému projektu získala nové postele

4.7.2023

Komfort pacientov hospitalizovaných v Nemocnici AGEL Bánovce zvýšia nové postele a nočné stolíky. Tie v uplynulých dňoch pribudli na všetky lôžkové oddelenia. Nemocnica ich zakúpila vďaka eurofondovému projektu.

Nemocnica AGEL Bánovce v uplynulých dňoch obmenila postele na svojich lôžkových oddeleniach. Staré lôžka nahradili moderné postele BIHealthcare s elektrickým ovládaním. „Postele v celkovej hodnote 63 912 € sa nám podarilo zakúpiť vďaka eurofondovému projektu nemocnice s názvom Posilnenie materiálno-technických kapacít Nemocnice AGEL Bánovce v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19,“ informoval námestník riaditeľa pre ekonomiku, technické a prevádzkové činnosti Nemocnice AGEL Bánovce Ing. Vladimír Záborský.

Postele už slúžia pacientom oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, kde boli všetky staré lôžka nahradené novými. „Pacienti nové postele veľmi ocenili. Nielen, že vyzerajú moderne a sú pohodlné, v období rehabilitácie je pre nich prínosom aj možnosť elektronického ovládania postele, nastavenie výšky a polohovania. Oveľa jednoduchšie tak dokážeme pacientovi nastaviť ideálny sklon postele podľa jeho diagnózy či podľa operácie, ktorú podstúpil,“ povedala vrchná sestra oddelenia Zuzana Jančovičová.

Z nových postelí sa tešia aj pacienti oddelenia dlhodobo chorých a interného oddelenia. „Celkovo sme zakúpili 32 postelí s elektronickým ovládaním, 10 s manuálnym ovládaním a 42 nočných stolíkov. Postele je možné nastaviť na rôznu výšku od zeme, aby si pacient mohol ľahnúť aj vstať bez ťažkostí, rovnako majú nastaviteľný sklon chrbtovej oblasti a nôh. Bočnice sú sklopné, postele majú pevné kolieska, samozrejme, s možnosťou zabrzdenia a tiež skladaciu teleskopickú tyč na infúznu liečbu a madlo, ktoré pacientom pomáha posadiť sa,“ objasnil Ing. Záborský.