Pandemická situácia v bánovskej nemocnici je priaznivá

5.10.2021

Nemocnica AGEL Bánovce má zatiaľ priaznivú pandemickú situáciu, neeviduje žiadnych covid pozitívnych zamestnancov ani pacientov. Je pripravená v zmysle reprofilizovaných lôžok, ako aj s dostatočnými zásobami ochranných osobných pomôcok. Nemocnica od začiatku vakcinácie proti koronavírusu podala takmer 23 000 dávok vakcíny.

„K dnešnému dňu máme len troch suspektných pacientov, zatiaľ u žiadneho nebol koronavírus potvrdený. Rovnako priaznivá je aj situácia v rámci našich zamestnancov. Je to pravdepodobne pozitívny dopad 84% zaočkovanosti našich zamestnancov,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká. V regióne však stúpa počet prípadov covidu, čo dokazujú aj testy. PCR testy realizované v minulom týždni v nemocnici preukázali 22% pozitivitu testovaných. Čo sa týka záujmu o očkovanie s príchodom jesene a zhoršením epidemiologickej situácie záujem o očkovanie stúpol len minimálne. „Veríme, že postupné sprísňovanie opatrení bude argumentom, aby možno aj ďalší občania zvážili možnosť dať sa zaočkovať,“ dodala riaditeľka nemocnice. Zo skúseností lekárov však, žiaľ, niektorých nezaočkovaných nepresvedčí ani úmrtie najbližšieho príbuzného.

Nemocnica očkuje aj deti, vakcínu už dostala takmer stovka. „V prípade očkovania detí vo veku 12 - 18 rokov, v októbri už budú musieť rodičia počítať s podaním druhej dávky mimo nášho zariadenia,“ dodala MUDr. Bobocká. Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Bánovce funguje v utorok, štvrtok a piatok, v čase od 8.00 - 11.00 hod a 12.00 až 14.00 hod, pričom neregistrovaní záujemcovia môžu prísť v čase medzi 8.00 - 11.00 hod.