Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

038 / 762 41 11

O nemocnici

Novinky a médiá


Pacientom bánovskej nemocnice prinesie úľavu bezbolestná rázová vlna

13.2.2024

Bánovská nemocnica má vo svojej výbave ďalšiu novinku. Je ňou prístroj spájajúci bezbolestnú rázovú vlnu s diatermiou, teda hĺbkovým prehrievaním tkanív. Ošetrenie je obzvlášť vhodné pri bolestiach chrbta, kĺbov, svalov, pri pätovej ostrohe, problémoch s karpálnym tunelom či tenisovým lakťom.

Celý článok


Rehabilitácia prinavracia onkologickým pacientom stratené sebavedomie

5.2.2024

Štvrtého februára si pripomíname Svetový deň boja proti rakovine. S onkologickými pacientami sa nezriedka stretávajú aj rehabilitační pracovníci bánovskej nemocnice. Práve rehabilitácie totiž pacientom s rakovinou pomáhajú obnoviť funkcie pohybového systému, ale aj vyrovnať sa s úzkosťou a prinavrátiť, častokrát, stratené sebavedomie.

Celý článok


Chrípková sezóna sa ešte nekončí. Pre seniorov môže byť obzvlášť nebezpečná

19.1.2024

Obdobie od októbra do mája sa každoročne označuje pojmom chrípková sezóna. Zmeny počasia, ale aj zvýšená chorobnosť na respiračné infekty v tomto období pravdepodobne potrápia všetky vekové kategórie – pre seniorov však môžu byť obzvlášť nebezpečné.

Celý článok


Do výbavy bánovskej nemocnice pribudol nanoartroskop: Moderná metóda prispeje k výraznému zrýchleniu diagnostického procesu

1.12.2023

Rozšíri spektrum poskytovaných služieb a výrazne skráti diagnostický proces a čakanie na zákrok. Reč je o nanoartroskopii – modernej diagnostickej a terapeutickej metóde, ktorú vďaka novému prístroju realizujú odborníci v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Bánovce začne platiť zákaz návštev, dôvodom je zvýšený výskyt respiračných ochorení

21.11.2023

V Nemocnici AGEL Bánovce začína od zajtra, t.j. od 22. novembra 2023, platiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Potreba dočasného zákazu návštev vyplynula zo zhoršenej epidemiologickej situácie. Rozhodnutie je platné do odvolania.

Celý článok


Bánovská nemocnica v rámci bezplatného screeningu diabetu odhalila viacerých rizikových pacientov

16.11.2023

Diabetes, ľudovo nazývaný cukrovka, je chronické nevyliečiteľné ochorenie, ktorého výskyt narastá nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Mnohí odborníci sa o cukrovke dokonca vyjadrujú, že je epidémiou tretieho tisícročia. V utorok 14. novembra si Svetový deň diabetu pripomenuli aj v bánovskej nemocnici, kde pri tejto príležitosti pripravili vo vestibule nemocnice screening pre verejnosť.

Celý článok


Pľúcna ambulancia bánovskej nemocnice vykonáva špeciálne vyšetrenia, ktoré prispeli k skvalitneniu diagnostiky

9.11.2023

Pľúcnu ambulanciu Nemocnice AGEL Bánovce vyhľadávajú pacienti nielen z regiónu, ale aj zo širokého okolia. Vďaka skúsenej pneumologičke MUDr. Ľubici Schutovej a nadštandardnému prístrojovému vybaveniu ambulancie tam totiž môžu absolvovať viaceré špeciálne vyšetrenia, na ktoré sa v iných zdravotníckych zariadeniach čaká celé mesiace.

Celý článok


„Samovyšetrenie prsníkov a absolvovanie preventívnych prehliadok je dôležitejšie, ako si ženy myslia,“ hovorí v rámci kampane Pink október primárka bánovskej nemocnice

27.10.2023

Október je na celom svete mesiacom povedomia o rakovine prsníka. Do kampane Pink október sa zapojila aj Nemocnica AGEL Bánovce. Cieľom je nielen vyjadriť podporu ženám, ktoré so zákerným ochorením bojujú, ale aj upozorniť na dôležitosť prevencie. Jednou z jej foriem je sonografické vyšetrenie prsníkov, ktoré v rámci bánovskej nemocnice ročne absolvuje približne 1200 žien.

Celý článok


Bánovská nemocnica začína budovať relaxačnú zónu: Prvým krokom sú búracie práce, ktoré dočasne obmedzia pohyb chodcov pred budovou

20.10.2023

Budúcim týždňom započnú práce, ktorých cieľom je vybudovanie oddychovej zóny pre pacientov a návštevníkov bánovskej nemocnice. Prvým krokom bude zbúranie rampy pred budovou, ktorá je v havarijnom stave.

Celý článok


Profesijný život zasvätil bánovskej nemocnici: „Každý deň je niečím iný,“ hovorí vedúci údržby Milan Šmidt

19.10.2023

V bánovskej nemocnici začínal pracovať ako 24-ročný mládenec, pred pár dňami oslávil okrúhlu šesťdesiatku. Reč je o Milanovi Šmidtovi, ktorý sa už 36 rokov stará o technickú stránku nemocnice, aby v nej fungovalo všetko presne tak, ako má.

Celý článok


Svetový deň srdca: telo ocení, ak sa naučíte zvládať stres

29.9.2023

Kardiovaskulárne (srdcovo-cievne) ochorenia patria k najzávažnejším diagnózam a celosvetovo tvoria najväčší podiel hospitalizácií. Aby verejnosť poznala rizikové faktory vzniku srdcovo-cievnych ochorení a zároveň spôsoby, ako im predchádzať, vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) 29. september ako Svetový deň srdca.

Celý článok


NADÁCIA AGEL darovala bánovskej rehabilitácii nový prístroj

25.9.2023

Intuitívny, priestorovo nenáročný, jednoduchý na ovládanie a využiteľný pri rôznorodých bolestiach pohybového aparátu. Taký je nový prístroj na dištančnú elektroliečbu, ktorý dostala bánovská nemocnica do daru od NADÁCIE AGEL.

Celý článok


Svetový deň sepsy: Venózne vstupy, katétre, ale aj dekubity môžu byť vstupnou bránou pre infekciu

13.9.2023

Sepsa, známa aj ako otrava krvi, je život ohrozujúca reakcia na infekciu. Každoročne 13. septembra na toto vážne ochorenie odborníci upozorňujú v rámci Svetového dňa sepsy. Ako sa sepse vyvarovať a prečo sú na ňu niektorí ľudia náchylnejší? To objasnila primárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce PhDr. MUDr. Mina Bobocká, MBA, MPH.

Celý článok


Hlavnou zásadou pri hubárčení je zbierať len hríby, ktoré dobre poznáme

4.9.2023

Hríby sú výbornou pochúťkou a záľuba v hubárčení má pozitívny vplyv na ľudský organizmus aj z hľadiska pobytu v prírode. Z pohľadu lekárov je však veľmi dôležité, aby sme každý zozbieraný hríb dobre poznali, alebo ich kupovali len z overených zdrojov, bezpečne ich skladovali a správne upravili. Aj lekári v Nemocnici AGEL Bánovce každoročne riešia prípady otravy hubami. Najhoršou a najnebezpečnejšou pre človeka je otrava smrteľne jedovatou muchotrávkou zelenou.

Celý článok


„Úrazy na trampolíne vedia vždy prekvapiť nielen svojou rozmanitosťou, ale aj závažnosťou,“ hovorí úrazový chirurg bánovskej nemocnice

24.8.2023

Dva mesiace prázdnin sa chýlia ku koncu. Pre žiakov znamenali kopu voľného času, zážitkov a šantenia, pre lekárov v chirurgických ambulanciách sa však niesli aj v znamení zvýšeného počtu úrazov, najmä tých u detí. Výnimkou nebola ani úrazová ambulancia bánovskej nemocnice.

Celý článok


Hlasné chrápanie s tichými pauzami môže značiť vážny problém: screening spánkového apnoe môžu pacienti absolvovať aj v bánovskej nemocnici

15.8.2023

Zdravý spánok je nevyhnutnou súčasťou života. Dôležitá je nielen jeho dĺžka, ale aj kvalita. Tú môžu narušiť rôzne poruchy, ktoré potom ovplyvňujú fungovanie aj počas dňa, energiu, vitalitu a celkový zdravotný stav. Medzi časté poruchy spánku patrí spánkové apnoe. Pacientom ho vďaka novému prístroju dokážu diagnostikovať aj v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


CT pracovisko bánovskej nemocnice začalo s poskytovaním ozónoterapie

7.8.2023

Vďaka zriadeniu nového CT pracoviska sa v Nemocnici AGEL Bánovce rozšírilo aj spektrum poskytovaných služieb. Pod kontrolou počítačovej tomografie začali skúsení odborníci aplikovať ozónoterapiu, ktorá je obľúbenou liečebnou metódou bolestivých stavov chrbtice.

Celý článok


Chodenie naboso má mnoho benefitov, neodporúča sa však každému

26.7.2023

Jedni si ho nevedia vynachváliť, iní ho považujú za kontroverzné, nebezpečné či dokonca nevkusné. Reč je o chodení naboso, ktoré sa teší obľube najmä počas letných mesiacov. O jeho prínosoch pre zdravie, ale aj možných rizikách, porozprávala vedúca fyzioterapeutka bánovskej nemocnice Libuša Klamárová.

Celý článok


„Seniori horúčavy často podceňujú,“ hovorí lekárka oddelenia dlhodobo chorých bánovskej nemocnice

12.7.2023

Horúčavy, ktoré v uplynulých dňoch potrápili Slovensko, sú veľkou záťažou pre ľudský organizmus. Jednou z najviac ohrozených skupín sú počas letného obdobia práve seniori. Často u nich absentuje pocit smädu, prípadne podcenia silné slnko, čo vedie ku kolapsovým stavom. Téme sa venovala lekárka z oddelenia dlhodobo chorých MUDr. Miriama Šatalová.

Celý článok


Bánovská nemocnica vďaka eurofondovému projektu získala nové postele

4.7.2023

Komfort pacientov hospitalizovaných v Nemocnici AGEL Bánovce zvýšia nové postele a nočné stolíky. Tie v uplynulých dňoch pribudli na všetky lôžkové oddelenia. Nemocnica ich zakúpila vďaka eurofondovému projektu.

Celý článok


Bánovská nemocnica rozširuje poskytované služby: ponúka kinesiotaping pre verejnosť

29.6.2023

Kineziotaping alebo tejpovanie je jednoduchá a finančne nenáročná metóda, ktorú terapeuti využívajú pri problémoch s pohybovým aparátom, ale poslúžiť môže aj ako prevencia zranení pri športe. Po novom ju využívajú už aj lekári na rehabilitačnom oddelení Nemocnice AGEL Bánovce, pričom túto službu ponúkajú aj širokej verejnosti.

Celý článok


Rehabilitačné oddelenie bánovskej nemocnice vedie nová primárka

21.6.2023

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Bánovce má novú posilu. Doterajšieho primára MUDr. Ivana Töroka, ktorý sa o pacientov bude naďalej starať v rámci rehabilitačnej ambulancie, na pozícii vystriedala MUDr. Oksana Kosztroba.

Celý článok


Bánovská nemocnica dnes slávnostne otvorila nové pracovisko CT: Najmodernejší prístroj prispeje k rýchlejšej a presnejšej diagnostike

13.6.2023

Pacienti aj zdravotníci sa dočkali. Mesto Bánovce nad Bebravou má vďaka najnovšiemu CT prístroju väčšiu dostupnosť a kvalitu zdravotnej starostlivosti. Jedno z najmodernejších a najpokrokovejších CT dnes slávnostne odovzdali do prevádzky za účasti vedenia spoločnosti AGEL aj primátora mesta. CT má kapacitu 17 - 20 vyšetrení denne. Zakúpenie prístroja v celkovej hodnote 503 tisíc EUR financovala spoločnosť AGEL.

Celý článok


„Pacienti počas muzikoterapie na chvíľu zabudli na bolesť,“ hovorí s úsmevom riaditeľka bánovskej nemocnice

8.6.2023

Pacientov hospitalizovaných na oddelení dlhodobo chorých a lôžkovom rehabilitačnom oddelení Nemocnice AGEL Bánovce navštívili muzikoterapeutky. Cieľom projektu financovaného NADÁCIOU AGEL bola predovšetkým pomoc pri liečbe pacientov, keďže hudba navodzuje stav psychického uvoľnenia a pohody.

Celý článok


Pľúcna ambulancia bánovskej nemocnice sa sťahuje do moderných priestorov, nové prístroje výrazne zlepšia možnosti diagnostiky

5.6.2023

Pľúcna ambulancia Nemocnice AGEL Bánovce bude od 12. júna 2023 sídliť v nových priestoroch. Jej pracovisko sa bude nachádzať vedľa novozriadeného CT pracoviska. Okrem moderných priestorov pacientom ponúkne aj rozšírenie spektra vyšetrení, a to vďaka novému prístrojovému vybaveniu.

Celý článok


Bánovská nemocnica spustila skúšobnú prevádzku CT pracoviska

25.5.2023

Novozriadené CT pracovisko Nemocnice AGEL Bánovce spustilo skúšobnú prevádzku. Jeho slávnostné otvorenie vedenie nemocnice naplánovalo na približne polovicu júna. Nemocnica tak výrazným spôsobom postúpi v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier: najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra bánovskej nemocnice

22.5.2023

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj vedúca sestra jednodňovej zdravotnej starostlivosti a zástupkyňa námestníčky pre ošetrovateľstvo Nemocnice AGEL Bánovce, PhDr. Andrea Kusá.

Celý článok


Svetový deň hypertenzie: Preventívna akcia v bánovskej nemocnici odhalila desiatky pacientov s vysokým krvným tlakom

17.5.2023

Artériová hypertenzia alebo vysoký tlak krvi je civilizačným ochorením a najčastejším kardiovaskulárnym ochorením vôbec. Je jedným z najčastejšie diagnostikovaných ochorení na Slovensku. Pri príležitosti Svetového dňa hypertenzie, ktorý si každoročne pripomíname 17. mája, zorganizovala Nemocnica AGEL Bánovce preventívnu akciu zameranú na včasné odhalenie hypertenzie.

Celý článok


Sestry sa zdokonaľovali vo svojej náročnej profesii

12.5.2023

Nemocnica AGEL Bánovce bola 11. mája miestom konania Okresného odborného seminára sestier. Zúčastnilo sa ho takmer 150 sestier a pri jeho príprave spolupracovala bánovská nemocnica s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Bánovciach nad Bebravou.

Celý článok


Riaditeľka bánovskej nemocnice: „Bez darcov krvi by sme sa my, lekári, nezaobišli“

5.5.2023

Skvelá nálada a jeden z najväčších prejavov ľudskosti. Tak by sa dala pár slovami opísať Májová kvapka krvi, ktorú v Bánovciach nad Bebravou zorganizovala Nemocnica AGEL Bánovce v spolupráci s Miestnym spolkom Slovenského červeného kríža a výjazdovým tímom AGEL Merea. Zúčastnilo sa jej 42 dobrovoľných darcov.

Celý článok


„Len polohovanie pacienta ako prevencia vzniku dekubitov často nepostačuje,“ hovorí vrchná sestra oddelenia dlhodobo chorých

26.4.2023

Medicína je plná inovácií. O tom sa presvedčili aj zdravotníci z oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce, ktorí sa v uplynulých dňoch vzdelávali v oblasti nových možností prevencie a liečby dekubitov.

Celý článok


Bánovská nemocnica prevzala CT prístroj, spustenie nového pracoviska sa očakáva začiatkom júna

20.4.2023

Nemocnica AGEL Bánovce je opäť o krok bližšie k spusteniu prevádzky nového CT pracoviska. V stredu 19. apríla vedenie nemocnice prevzalo od dodávateľa špičkový CT prístroj INCISIVE. Slávnostné otvorenie moderného pracoviska je predpokladané na začiatok júna.

Celý článok


Geriatrické syndrómy: „Syndróm hypomobility u seniorov vzniká aj ako následok strachu z pádu,“ hovorí primárka oddelenia dlhodobo chorých

6.4.2023

Seniorský vek má svoje špecifiká, ktoré sú aj jedným z predmetov medicínskeho odboru geriatria. Kým niektoré stavy a diagnózy sa vyskytujú rovnako v dospelej, ako aj v seniorskej populácii, iné ochorenia a symptómy sú špecifické práve pre starnúci organizmus pacienta. V takom prípade hovoríme o geriatrických syndrómoch. Problematike sa venujeme raz mesačne v rámci pravidelného seriálu s riaditeľkou Nemocnice AGEL Bánovce a primárkou oddelenia dlhodobo chorých PhDr. MUDr. Minou Bobockou, MBA, MPH. Tentoraz bude reč o syndróme hypomobility.

Celý článok


Do výbavy bánovskej nemocnice pribudol nový parný sterilizátor

30.3.2023

Je rýchly, výkonný, precízny a stará sa o sterilizáciu prístrojov a materiálov na operačných sálach Nemocnice AGEL Bánovce. Novy parný sterilizátor Unisteri HP nemocnica zakúpila vďaka eurofondovému projektu.

Celý článok


Na nedostatočný pitný režim upozornia moč, koža a jazyk

21.3.2023

Väčšina ľudí v seniorskom veku podceňuje dôležitosť pitného režimu a trpí dehydratáciou. Pri príležitosti Svetového dňa vody na túto skutočnosť upozornila riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce a primárka oddelenia dlhodobo chorých PhDr. MUDr. Mina Bobocká, MBA, MPH.

Celý článok


Budovanie CT pracoviska v bánovskej nemocnici prebieha podľa plánu

15.3.2023

Vedenie Nemocnice AGEL Bánovce začalo v uplynulom roku s prípravným procesom, ktorého cieľom je zriadenie nového CT pracoviska. Práce na jeho budovaní pokračujú podľa plánu, otvorené by malo byť v priebehu druhého polroka 2023.

Celý článok


„Minimalizovať riziká vzniku geriatrických syndrómov je takmer nemožné,“ hovorí primárka oddelenia dlhodobo chorých

10.3.2023

Seniorský vek má svoje špecifiká, ktoré sú aj jedným z predmetov medicínskeho odboru geriatria. Kým niektoré stavy a diagnózy sa vyskytujú rovnako v dospelej, ako aj v seniorskej populácii, iné ochorenia a symptómy sú špecifické práve pre starnúci organizmus pacienta. V takom prípade hovoríme o geriatrických syndrómoch. Problematike sa budeme venovať raz mesačne v rámci pravidelného seriálu s riaditeľkou Nemocnice AGEL Bánovce a primárkou oddelenia dlhodobo chorých PhDr. MUDr. Minou Bobockou, MBA, MPH.

Celý článok


Svetový deň sluchu a počutia: „“Milovník strelných zbraní je vystavený vyššiemu riziku straty sluchu ako záhradník,“ hovorí lekárka bánovskej nemocnice

3.3.2023

Tretí marec je známy aj ako Svetový deň sluchu a počutia. Sluch je mimoriadne dôležitý zmysel, o ktorý seniori prichádzajú častejšie ako ľudia v produktívnom veku. Ako problémy so sluchom odhaliť už v počiatočných štádiách? Ako vznikajú? A sú vôbec liečiteľné? Aj tieto otázky zodpovedala MUDr. Miriama Šatalová, lekárka z Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


„Rehabilitácie po zimných úrazoch môžu trvať aj roky,“ hovorí vedúca fyzioterapeutka bánovskej nemocnice

24.2.2023

Zimná príroda vždy láka ľudí nielen na prechádzky, ale aj k zimným športom. Stačí však malá chvíľa nepozornosti a nepríjemný úraz je na svete. S rehabilitáciou po zraneniach spôsobených úrazmi majú v zimnom období bohaté skúsenosti aj zdravotníci z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Valentínska kvapka v Bánovciach doplnila zásoby životodarnej tekutiny o 28 litrov

14.2.2023

Láska má mnoho podôb a jednou z tých najkrajších je nezištná pomoc. Podať pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú, sa v rámci Valentínskej kvapky krvi v Bánovciach nad Bebravou rozhodlo až 65 dobrovoľných darcov krvi.

Celý článok


Kampaň Suchý február otestuje, či zvládnete mesiac abstinovať: „Bezpečná úroveň konzumácie alkoholu neexistuje,“ hovorí internistka bánovskej nemocnice

7.2.2023

Mesiac bez kvapky alkoholu. Pre niekoho samozrejmosť, pre iného niečo celkom nepredstaviteľné. Ak chcete zistiť, do ktorej skupiny patríte, môžete sa zapojiť do iniciatívy Suchý február. O vplyve alkoholu na ľudský organizmus, ale aj o tom, aké je dôležité upozorňovať na problematiku alkoholizmu, porozprávala lekárka interného oddelenia Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Soňa Lobotková.

Celý článok


Vakcinačné centrum bánovskej nemocnice zostáva v prevádzke

2.2.2023

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Bánovce pokračuje vo svojej činnosti aj v roku 2023. Záujemcovia sa v ňom môžu dať zaočkovať proti koronavírusu raz za dva týždne.

Celý článok


Vrchol druhej vlny chrípky sa očakáva už o pár dní. „Po pandémii sme na respiračné ochorenia vnímavejší,“ hovorí pneumologička bánovskej nemocnice

26.1.2023

Aktuálnu chrípkovú sezónu pokladajú odborníci za najťažšiu za posledných päť rokov. Ťažší priebeh chrípky spôsobil aj jej nižší výskyt v uplynulých rokoch, ktoré boli poznačené pandémiou COVID-19. Ako odborníci dokážu predpovedať, kedy chrípková sezóna prepukne? Je vhodné sa pri príznakoch testovať na covid? A môžu chrípku opäť dostať i tí, ktorí ju už prekonali v prvej vlne? Aj tieto otázky zodpovedala skúsená pneumologička Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Ľubica Schutová, MPH.

Celý článok


„Prioritou je spustenie prevádzky CT pracoviska, zamerať sa však chceme aj na vizuálnu a technickú stránku budovy,“ hovorí o plánoch na nasledujúci rok riaditeľka bánovskej nemocnice

23.1.2023

Doznievajúca pandémia koronavírusu, nedostatok zdravotníkov, ale aj neprestajná snaha rozširovať spektrum zdravotnej starostlivosti a skvalitňovať poskytované služby. O tom, s čím sa Nemocnica AGEL Bánovce musela v roku 2022 popasovať, čo sa podarilo zrealizovať a aké sú plány na najbližšie obdobie, porozprávala jej riaditeľka PhDr. MUDr. Mina Bobocká, MBA, MPH.

Celý článok


Novootvorená pľúcna ambulancia bánovskej nemocnice prijíma nových pacientov

12.1.2023

Nemocnica AGEL Bánovce rozšírila spektrum poskytovanej starostlivosti otvorením novej pneumologicko-ftizeologickej ambulancie. O pacientov sa v nej bude starať skúsená lekárka MUDr. Ľubica Schutová, MPH.

Celý článok


Bánovská nemocnica vybuduje nové CT pracovisko

11.1.2023

Vedenie Nemocnice AGEL Bánovce začalo v uplynulom roku s prípravným procesom, ktorého cieľom je zriadenie nového CT pracoviska. Počítačová tomografia je vyšetrovacia metóda, ktorá využíva röntgenové žiarenie na detailné zobrazenie jednotlivých vrstiev orgánov a častí tela, vďaka čomu je možné ich detailne posúdiť.

Celý článok


Príhovor riaditeľky nemocnice

22.12.2022

Vážení kolegovia, spolupracovníci, pacienti a priaznivci našej nemocnice,

Celý článok


Na stravu počas Vianoc by si mali dávať pozor predovšetkým seniori, diabetici a pacienti s poruchami tráviacej sústavy

22.12.2022

Vianoce. Oddych, krásna atmosféra v kruhu rodiny, veľa jedla. Čomu sa vyhnúť, aby sme si počas sviatkov nepokazili trávenie a ako si pomôcť, ak to s jedlom preženieme, prezradila lekárka z oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Miriama Šatalová.

Celý článok


Koronavírus ho pripravil o zdravie, on si ho však vybojoval späť

21.12.2022

Rok 2021 ho takmer pripravil o to najcennejšie, rok 2022 mu ukázal, že je silnejší, než si kedy dokázal predstaviť. Reč je o sanitárovi Nemocnice AGEL Bánovce Petrovi Hricovi, ktorého koronavírus pripravil o zdravie. On sa však nevzdal a vybojoval si ho späť.

Celý článok


Vianočný režim v bánovskej nemocnici obmedzí prevádzku oddelení

19.12.2022

Nemocnica AGEL Bánovce, tak ako každý rok o tomto čase, prechádza do vianočného režimu 23. decembra. Počas sviatkov budú uzatvorené lôžkové oddelenia s výnimkou interného oddelenia. Nemocnica opätovne nabehne na štandardný režim od prvého januárového týždňa.

Celý článok


Bánovskú nemocnicu navštívil Mikuláš s heligónkou

6.12.2022

Hovorí sa, že úsmev lieči a práve psychická pohoda často vplýva aj na fyzické zdravie pacientov. Hospitalizáciu v predvianočnom období a odlúčenie od rodiny zvládajú ťažko nielen seniori, preto sa vedenie bánovskej nemocnice rozhodlo pacientom na lôžkových oddeleniach pripraviť prekvapenie práve na sviatok svätého Mikuláša.

Celý článok


„Respiračné infekty sa neoplatí podceňovať, len chrípka na Slovensku ročne zabije 800 ľudí,“ upozorňuje pneumológ

30.11.2022

Horúčka, nádcha, slabosť či kašeľ. Všetkým známe príznaky respiračných ochorení, ktoré sú obzvlášť v jesennom a zimnom období našimi vernými spoločníkmi. Niekedy nás na niekoľko dní zložia do postele, inokedy nad nimi mávneme rukou a pokračujeme vo svojich povinnostiach. Prečo sa respiračné ochorenia neoplatí podceňovať a ako sa ich zbaviť bez zbytočných komplikácií, vysvetlil pneumológ Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Daniel Paulovič, PhD.

Celý článok


Malému bojovníkovi pomôžu cvičenia v špeciálnom obleku

25.11.2022

Svalový tonus, teda svalové napätie, je dôležité pre pohyb detí aj dospelých. Pri zníženom svalovom napätí, známom tiež pod pojmom hypotónia, dieťa zaostáva vo vývoji a kľúčové je včasné zahájenie adekvátnej terapie. Práve s financovaním takejto terapie sa rozhodla NADÁCIA AGEL pomôcť takmer dvojročnému Adamkovi z Bánoviec nad Bebravou, ktorého štart do života nebol celkom ideálny.

Celý článok


Chronickou obštrukčnou chorobou pľúc trpia najčastejšie fajčiari a ľudia pracujúci v prašnom prostredí

16.11.2022

Tretia novembrová streda je dňom, kedy si pripomíname chronickú obštrukčnú chorobu pľúc. U nás ňou trpí viac ako 100-tisíc pacientov. Na tento deň nadväzuje Svetový deň bez fajčenia, ktorý pripadá na 20. novembra. Ročne vo svete na následky fajčenia zomiera predčasne asi 6 miliónov fajčiarov. O tom, aké problémy vznikajú pri chronickej obštrukčnej chorobe, ale aj aké dopady má fajčenie, hovorí pneumológ MUDr. Daniel Paulovič, PhD. z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Bánovská nemocnica uviedla do prevádzky zrekonštruované priestory aj nové výťahy

10.11.2022

V uplynulých mesiacoch vládol v Nemocnici AGEL Bánovce čulý stavebný ruch. Vo februári sa začala rekonštrukcia hlavného vchodu a vestibulu nemocnice, koncom leta sa pridala aj výmena starých výťahov. Zrekonštruované priestory sú už dokončené a plne slúžia pacientom.

Celý článok


Návštevy pacientov hospitalizovaných v bánovskej nemocnici opätovne povolili

4.11.2022

Nemocnica AGEL Bánovce od 4. novembra 2022 po dvojtýždňovom zákaze opätovne povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou.

Celý článok


Opäť vás rozbolel žlčník? Operácia už nemusí byť strašiakom

3.11.2022

Bolesť v pravom boku, tráviace ťažkosti a nevoľnosť. Také sú najčastejšie príznaky problémov so žlčníkom, ktoré v mnohých prípadoch končia až nutnosťou tento orgán odstrániť. V dnešnej dobe však už ani operačný zákrok nemusí byť strašiakom. Bohaté skúsenosti s ním majú aj odborníci z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Bánovská nemocnica je ružová - kampaňou Pink október upozorňuje na rakovinu prsníka

25.10.2022

Október je na celom svete mesiacom povedomia o rakovine prsníka. Do kampane Pink október sa zapojila aj Nemocnica AGEL Bánovce. Takýmto spôsobom chcú jej pracovníčky nielen vyjadriť podporu ženám, ktoré so zákerným ochorením bojujú, ale aj upozorniť na dôležitosť prevencie. Jednou z jej foriem je sonografické vyšetrenie prsníkov, ktoré v rámci bánovskej nemocnice ročne absolvuje približne 1200 žien.

Celý článok


Na pôde bánovskej nemocnice sa vzdelávali sestry z celého okresu

17.10.2022

Nemocnica AGEL Bánovce bola po viac ako dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou opäť hostiteľom celookresného odborného seminára sestier, ktorý sa uskutočnil v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Bánovciach nad Bebravou.

Celý článok


V bánovskej nemocnici platí zákaz návštev

14.10.2022

V Nemocnici AGEL Bánovce začína od 14. októbra 2022 platiť zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Rozhodnutie vyplynulo zo zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie a snahy zabrániť ďalšiemu šíreniu ochorenia.

Celý článok


Bánovská nemocnica rozšírila ordinačné hodiny vakcinačného centra

3.10.2022

V mesiaci október budú zdravotníci v Nemocnici AGEL Bánovce z dôvodu zvýšeného záujmu o vakcináciu proti ochoreniu COVID-19 očkovať každý utorok. Od septembra je záujemcom k dispozícii aj adaptovaná vakcína Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant omicron.

Celý článok


,,Kardiovaskulárne ochorenia sú hlavnou príčinou úmrtí ľudí starších ako 65 rokov,“ hovorí lekárka bánovskej nemocnice

29.9.2022

Výskyt ochorení srdca v posledných desaťročiach stúpa v každej vekovej kategórii, najmarkantnejší vzostup je u seniorov. Spôsobuje ho jednak starnutie celej populácie, ale aj lepšia dostupnosť a účinnosť liečby koronárnych príhod a účinnejšia prevencia kardiovaskulárnych chorôb v posledných dvoch desaťročiach. Pri príležitosti Svetového dňa srdca na dôležitosť zdravého životného štýlu poukazuje MUDr. Miriama Šatalová z Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Rekonštrukcia vchodu do bánovskej nemocnice sa blíži do finále

28.9.2022

Nemocnica AGEL Bánovce začala vo februári tohto roku s rekonštrukciou hlavného vchodu do budovy nemocnice. Cieľom rekonštrukcie bolo vybudovať moderné priestory a poskytnúť pacientom vyšší komfort. Aj napriek nepriaznivým podmienkam a neustále sa zvyšujúcim cenám stavebného materiálu je prestavba vo finálnej fáze.

Celý článok


Bánovská nemocnica spúšťa očkovanie vakcínou zameranou na variant Omicron

19.9.2022

V súvislosti s narastajúcim počtom prípadov ochorenia COVID-19 opäť stúpa záujem o očkovanie. Nemocnica AGEL Bánovce bude od piatku 23. septembra očkovať aj upravenou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu zameriava tiež na subvariant Omicron.

Celý článok


Nepodceňovanie zdravotného stavu, dezinfekcia rán a umývanie rúk - ako sa chrániť pred sepsou

13.9.2022

Sepsa, známa aj ako otrava krvi, je život ohrozujúca reakcia na infekciu. Každoročne 13. septembra na toto vážne ochorenie odborníci upozorňujú v rámci Svetového dňa sepsy. Ako sa sepse vyvarovať a prečo sú na ňu niektorí ľudia náchylnejší, vysvetlila v rozhovore primárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká.

Celý článok


"Malými zmenami dokážeme predísť veľkým problémom,“ hovorí vedúca fyzioterapeutka bánovskej nemocnice

8.9.2022

Fyzioterapia by mala byť známa každému, kto sa zaujíma o svoje zdravie. Ako jeden z mála odborov medicíny sa totiž naplno venuje nielen pacientom s problémami, ale aj celkom zdravým jedincom. Pri príležitosti Svetového dňa fyzioterapie túto oblasť priblížila vedúca fyzioterapeutka Nemocnice AGEL Bánovce Bc. Libuša Klamárová.

Celý článok


Chodenie naboso má mnoho benefitov, nie je však vhodné pre každého

24.8.2022

Jedni si ho nevedia vynachváliť, iní ho považujú za kontroverzné. Reč je o chodení naboso, ktoré je populárne najmä počas letných mesiacov. O jeho prínosoch pre zdravie, ale aj možných rizikách porozprávala vedúca fyzioterapeutka bánovskej nemocnice Libuša Klamárová.

Celý článok


Trombózy sú v letnom období častejšie ako v zime, ostražitosť treba zvýšiť najmä pred cestou lietadlom

22.8.2022

Trombóza alebo krvná zrazenina v cieve. Diagnóza, ktorá môže byť vážnou hrozbou pre život človeka bez ohľadu na vek a pohlavie. MUDr. Miriama Šatalová, lekárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce v rozhovore upozorňuje, ako trombóza vzniká, aké sú rizikové faktory a ako jej hrozbu minimalizovať.

Celý článok


„Pri operáciách detí je individuálny prístup veľmi dôležitý,“ hovorí vedúca sestra bánovskej JZS

25.7.2022

Operácia malého pacienta. Extrémna záťaž pre rodičov a príbuzných, stresujúca záležitosť pre dieťa. Pre lekárov však bežná prax, každodenná realita s dôslednou prípravou, náročnejšou na citlivý prístup k malému pacientovi a aj k zrozumiteľnému vysvetľovaniu odborných vecí. S tým všetkým majú skúsenosti na jednodňovej chirurgii Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce rekonštruuje hlavný vchod

19.7.2022

Nemocnica AGEL Bánovce začala s rekonštrukciou hlavného vchodu do budovy nemocnice. Z dôvodu rozsiahlych prác je v súčasnosti vstup do budovy uzatvorený, pacienti môžu využívať náhradný bočný vchod. Cieľom rekonštrukcie je vybudovať moderné priestory a poskytnúť pacientom vyšší komfort.

Celý článok


Unikátna terapia v bánovskej nemocnici pomáha pacientom s bolesťami kĺbov

18.7.2022

Unikátna terapia s názvom TriJALUX je výnimočná tým, že pacientov lieči bez použitia ihly a jej cieľom je liečba artropatií v kompletnom rozsahu. Už niekoľko mesiacov pomáha pacientom v Nemocnici AGEL Bánovce zbaviť sa bolesti.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Bánovce platí zákaz návštev

15.7.2022

V Nemocnici AGEL Bánovce začína platiť dnešným dňom, t. j. od 15. júla 2022, zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK.

Celý článok


V lete si treba dávať pozor na hojenie pooperačných rán

13.7.2022

Letné obdobie väčšina z nás využíva na dovolenky, oddych, výlety. V zdravotníckych zariadeniach sa operačné plány realizujú aj počas leta, operácie aj podmienky však majú svoje špecifiká. Čím je letné obdobie špecifické v rámci Jednodňovej zdravotnej starostlivosti objasnila vedúca sestra JZS Nemocnice AGEL Bánovce Andrea Kusá.

Celý článok


Bezbolestná svetloliečba pacientom pomáha s bolesťou aj zápalmi

29.6.2022

Laseroterapia patrí medzi najefektívnejšiu a najmodernejšiu formu svetloliečby. Je neinvazívna a bezbolestná. Laser je prístroj, ktorý vyžaruje súvislé koherentné, monochromatické elektromagnetické vlnenie. Vďaka vysokej koherentnosti a monochromatickosti je možné v laserovom lúči sústrediť veľkú energiu, tým sa energia odovzdáva bunkám, aby sa obnovila ich funkcia. Liečbu laserom môžu využívať aj pacienti v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Dehydratácia spôsobená gastroenteritídou ohrozuje najmä deti a seniorov

20.6.2022

Gastroenteritída je infekcia tráviaceho systému, ktorú spôsobujú parazity, vírusy, baktérie alebo ich toxíny. Bakteriálna gastroenteritída je zvyčajne výsledkom konzumácie jedla alebo vody, ktoré sa kontaminovali baktériami alebo ich toxínmi. Môže spôsobiť celý rad príznakov vrátane hnačky, kŕčov v bruchu, nevoľnosti a zvracania. Hoci si mnohí z nás povedia, veď to za pár dní prejde, táto diagnóza môže byť nebezpečná najmä u detí a seniorov, a to najmä z dôvodu ťažkej dehydratácie organizmu. Prečo je dôležité tieto príznaky nepodceňovať, prezradila lekárka Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Miriam Šatalová.

Celý článok


Mladý muž zostal po páde zostal v bdelej kóme, Nadácia AGEL prispela Bánovčanovi Mirkovi na jeho terapie

1.6.2022

Mal len 27 rokov, keď sa jeho život z minúty na minútu obrátil naruby. Reč je o Bánovčanovi Miroslavovi Jamrichovi, ktorý si pri páde udrel hlavu tak nešťastne, že prišiel o 70 % lebky a zostal v bdelej kóme. Smutný príbeh dojal aj vedenie Nadácie AGEL, ktorá na jeho rehabilitácie prispela sumou 1500 eur.

Celý článok


Bánovská nemocnica už zrealizovala 580 operácií jednodňovej chirurgie, najčastejšie sa vykonávajú artroskopické operácie

26.5.2022

Po skončení poslednej vlny pandémie koronavírusu zdravotnícke zariadenia mohutne rozbehli plánované operácie. V Nemocnici AGEL Bánovce sú to predovšetkým zákroky jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Pacienti, ktorí dlhé mesiace čakali na svoj zákrok, ktorý im má zlepšiť kvalitu života sa snažia dostať na operáciu čo najskôr a nemocnica robí všetko preto, aby im maximálne vyšla v ústrety.

Celý článok


Vysoký krvný tlak trápi dospelých aj deti. Každý dospelý by mal poznať svoje hodnoty krvného tlaku

17.5.2022

Artériová hypertenzia alebo vysoký tlak krvi je civilizačným ochorením a najčastejším kardiovaskulárnym ochorením vôbec. Je jedným z najčastejšie diagnostikovaných ochorení na Slovensku. Patrí spolu s obezitou, zvýšenou hladinou lipidov (tukov) v krvi, fajčením, cukrovkou k z najzávažnejším rizikovým faktorom pre ďalšie kardiovaskulárne ochorenia, predovšetkým ischemickú chorobu srdca, srdcové arytmie, obzvlášť fibriláciu predsiení, srdcové zlyhávanie a cievne mozgové príhody. Každý dospelý pacient by mal poznať svoje hodnoty krvného tlaku, 17. máj ako svetový deň hypertenzie je čas zmerať si svoj tlak krvi, chrániť si tak svoje cievy a tým všetky orgány vrátane srdca.

Celý článok


„Trápi vás stres? Hýbte sa,“ radí odborníčka

10.5.2022

Desiaty máj je dňom, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila za Svetový deň Pohybom ku zdraviu. Poukazuje na súčasný sedavý spôsob života a nedostatočnú pohybovú aktivitu ako rizikový faktor mnohých chronických neprenosných ochorení. O tejto téme sme sa porozprávali s tou najpovolanejšou – vedúcou fyzioterapeutkou Oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Bánovce Bc. Libušou Klamárovou, ktorá so správnym aj nesprávnym pohybom prichádza do styku denne.

Celý článok


Rizikové skupiny by koncom leta nemali zabudnúť na preočkovanie, upozorňuje lekárka z bánovskej nemocnice

3.5.2022

Hoci téma vakcinácie proti koronavírusu dnes už nie je na programe dňa, vírus Sars-CoV-2 naďalej zostáva súčasťou každodennej reality. Očkovanie tak v ďalších mesiacoch bude skôr otázkou pre vybrané rizikové skupiny ľudí. Nemocnica AGEL Bánovce ponúka stále možnosť vakcinácie, očkuje sa vakcínami od spoločnosti Pfizer/Biontech a Novavax.

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomáha dvojročnému Vilkovi, aby mohol žiť ako jeho zdraví rovesníci

29.4.2022

Dvojročný Vilko to už od narodenia nemal ľahké. Narodil sa v 37. týždni, nemal ešte ani dva dni a už bojoval o život. K detskej mozgovej obrne sa pridružili aj iné diagnózy a v nádeji, že Vilko bude žiť plnohodnotne ako iné detičky v jeho veku, oslovila jeho rodina NADÁCIU AGEL, ktorá mu prispela na liečbu 1 500 eurami.

Celý článok


Bánovská nemocnica povolila návštevy pacientov

25.4.2022

Nemocnica AGEL Bánovce od 22. apríla 2022 povolila návštevy pacientov. Toto rozhodnutie, ktoré s malými prestávkami platilo takmer dva roky, súvisí so zlepšenou epidemiologickou situáciou a novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva.

Celý článok


Fyzioterapia pacientom trpiacim Parkinsonovou pomáha zostávať nezávislými, zvyšuje rovnováhu a silu

11.4.2022

Parkinsonova choroba je pomenovaná po anglickom lekárovi Jamesovi Parkinsonovi, ktorý ako prvý publikoval podrobný popis choroby v roku 1817. Ide o degeneratívnu poruchu centrálneho nervového systému, ktorá postihuje najmä motorický systém. Poukázanie na toto závažné ochorenie je cieľom dnešného Svetového dňa Parkinsonovej choroby, ktorý každoročne pripadá práve na 11. apríl. Na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Bánovce sa venujú aj pacientom trpiacim touto chorobou, ktorí si vyžadujú špeciálnu terapiu.

Celý článok


„Problémy so spánkom nie sú prirodzenou súčasťou starnutia“, hovorí lekárka z bánovskej nemocnice

23.3.2022

Poruchy spánku sú u seniorov pomerne bežné, mnohí spia menej, ako potrebujú. Môže to byť spôsobené liekmi či zdravotnými ťažkosťami. Hoci sa spánkový režim s pribúdajúcim vekom mení, narušený spánok a pocit únavy po prebudení nie je prirodzenou súčasťou starnutia. Odborníčka z Nemocnice AGEL Bánovce prezradila aj ďalšie zaujímavosti o spánku aj recept, ako správne zaspávať.

Celý článok


Bánovská nemocnica spúšťa očkovanie vakcínou Nuvaxovid

16.3.2022

Nemocnica AGEL Bánovce dnešným dňom začína s očkovaním vakcínou Nuvaxovid od spoločnosti Novavax. Je určená pre tých, ktorí sa doteraz dostupnými vakcínami nemohli dať zaočkovať z medicínskych dôvodov, alebo majú výhrady voči m RNA vakcínam.

Celý článok


Prečo seniori strácajú často sluch? Dnes je Svetový deň sluchu a počutia.

3.3.2022

Dnešný deň, 3. marec, je známy aj ako Svetový deň sluchu a počutia. Sluch je mimoriadne dôležitý zmysel, o ktorý seniori prichádzajú častejšie ako ľudia v produktívnom veku. Ako to odhaliť, prečo je to tak a či je to liečiteľné, sme sa spýtali MUDr. Miriamy Šatalovej, lekárky z Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Bánovská nemocnica vlani podala takmer 30 tisíc dávok vakcíny. Aktuálne eviduje výrazný pokles záujmu o očkovanie

24.2.2022

Nemocnica AGEL Bánovce v uplynulom roku vo svojom vakcinačnom centre podala takmer 30 tisíc dávok vakcíny proti koronavírusu. Väčšiu časť záujemcov o očkovanie tvorili ženy, záujem o očkovanie prechádzal rôznymi vlnami. Aktuálne aj v tejto nemocnici pocítili výrazný pokles záujmu o očkovanie.

Celý článok


Novinka v bánovskej nemocnici pomôže pri bolestiach kĺbov, väzov či svalov

11.2.2022

Nemocnica AGEL Bánovce opäť rozšírila poskytované služby, aby svojim pacientom zvýšila komfort a poskytla nové možnosti liečby. Novinkou je momentálne unikátna terapia pre kĺby, svaly a väzivá.

Celý článok


Pozitivita PCR testov v bánovskej nemocnici dosiahla 48 %

9.2.2022

Mobilné odberové miesto Nemocnice AGEL Bánovce v uplynulom týždni vykonalo celkom 321 PCR testov. Až 48 %, teda 154 z nich odhalilo pozitivitu pacientov.

Celý článok


Rehabilitácia onkologických pacientov pomáha zabrániť aj návratu rakoviny

4.2.2022

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodná kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes, 4. februára. Onkologickí pacienti si počas liečby alebo po nej častokrát vyžadujú rehabilitácie. O akých pacientov ide, ako rehabilitácia prebieha a v čom sa líši, nám vysvetlila Libuša Klamárová, vedúca fyzioterapeutka z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


„Omicron sa nevyhýba ani ľuďom, ktorí covid už prekonali,“ hovorí zo skúseností lekárka z bánovskej nemocnice

1.2.2022

Nová mutácia koronavírusu – Omicron naplno zasiahla aj Slovensko. Denné prírastky chorých dosahujú maximá v tisícoch novo nakazených. Okrem mnohonásobne väčšej infekčnosti sa u pacientov Omicron prejavuje aj osobitnými, novými príznakmi, ktoré sa pri predošlých mutáciách nevyskytovali. Napriek veľkej infekčnosti však zväčša neprináša extrémne ťažký priebeh ani úmrtnosť. Odlišnosti a nové informácie o Omicrone približuje MUDr. Miriam Šatalová, lekárka covidového oddelenia z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Riaditeľka bánovskej nemocnice: „Silným okamih je pre mňa každý, keď sa nám podarí zlepšiť kvalitu života pacienta hoci len o malý kúsok“

17.1.2022

Vedie regionálnu nemocnicu, zároveň pôsobí ako primárka Oddelenia dlhodobo chorých. Je zvyknutá riešiť veci od skorého rána do neskorého večera, ak treba aj v noci, či je piatok alebo sviatok. Uplynulý rok však bol obrovskou záťažou aj pre ňu, tak profesionálne, ako aj ľudsky, emocionálne. Aj toto je súčasťou života, ale ak by si mohla vybrať, pre seba aj svojich kolegov by si priala len dve veci – zdravie a nech sa môžu vrátiť k normálnej medicíne a životu. Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká úprimne zhodnotila rok 2021.

Celý článok


Imunologička a pediatrička radí: „Očkovanie detí má dva zásadné aspekty – ochranu dieťaťa a kolektívnu imunitu“

7.1.2022

Očkovanie detí je od júna 2021 realitou aj na Slovensku. V prvej fáze sa realizovalo očkovanie detí vo veku 12 – 18 rokov, aktuálne je spustená registrácia na očkovanie najmladšej vekovej kategórie od 5 rokov. Ako však prebiehalo očkovanie detí, aké sú skúsenosti zdravotníkov, aký má priebeh po očkovaní u detí a prečo je vhodné dať deti očkovať i mnohé ďalšie otázky zodpovedala MUDr. Petra Siváková, pediatrička pracujúca v oblasti imunoalergológie zaradená v príprave na špecializáciu imunoalergológa, ktorá štyri mesiace, od septembra do decembra spolupracovala s Nemocnicou AGEL Bánovce pri očkovaní detí.

Celý článok


Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce prezradila, ako trávi Vianoce MUDr. Bobocká: „Nikdy nepoužívam slová – volajte, len keď bude horieť“

22.12.2021

Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká okrem toho, že má na starosti chod celej nemocnice, organizačné zabezpečenie a zvládnutie vianočného režimu a už druhý rok aj pandémie, je tiež ženou, ktorá sa doma snaží vytvoriť kúzlo rodinnej atmosféry počas Vianoc. Prezradila nám, kde a ako ich trávi, čo je pre ňu najväčšou srdcovkou a aké zvyky dodržuje.

Celý článok


Bánovská nemocnica poskytuje len urgentnú medicínu

26.11.2021

Nemocnica AGEL Bánovce od 25. novembra 2021 poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné zastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny. Povolená zostáva následná ambulantná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Na jeseň sa u seniorov zvyšuje riziko chrípky

15.11.2021

Jesenné mesiace sú obdobím, kedy sa náhla zmena počasia môže prejaviť na našom zdraví. Rizikovými môžu byť najmä seniori, u ktorých sa zvyšuje pravdepodobnosť nakazenia respiračnými infekciami ako chrípka alebo bakteriálny zápal pľúc. Pre starších ľudí môžu byť tieto ochorenia nebezpečné.

Celý článok


Bánovská nemocnica očkuje dva dni v týždni Pre veľký nápor však zdravotníci odporúčajú sa vopred zaregistrovať

9.11.2021

Nemocnica AGEL Bánovce má ako jedna z mála nemocníc v priebiehajúcej III. vlne pandémie priaznivú pandemickú situáciu. K dnešnému dňu neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca a má len troch suspektných pacientov. Vzhľadom na zvýšený záujem ľudí o očkovanie nemocnica upravila režim vakcinácie proti koronavírusu.

Celý článok


Sedenie v škole má veľký vplyv na zdravý vývin chrbtice a pohybovú sústavu. Pre deti je nesmierne dôležité, ako v lavici sedia

21.10.2021

V školskej lavici strávia deti hodiny a hodiny. Pre ich vývoj pohybového aparátu je zásadné, ako sedia, ako často v určitej polohe sedia. Čo im je príjemné ani zďaleka nemusí byť správne pre ich vývin. Aký vplyv má na chrbticu a pohybovú sústavu a jej vývin sedenie v škole, aké je správne sedenie a čo sú v tejto oblasti najnovšie poznatky, vysvetlila Libuša Klamárová, vedúca fyzioterapeutka Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce získala certifikáty integrovaného systému riadenia kvality a environmentálneho manažérstva

6.10.2021

Nemocnica AGEL Bánovce získala certifikát integrovaného systému riadenia kvality a environmentálneho manažérstva v zmysle noriem ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015. Získanie certifikátov si vyžadovalo intenzívnu prípravu počas celého roka a to aj napriek ťažkým pandemickým podmienkam. Certifikáty, ktoré boli udelené spoločnosťou SGS Slovakia s.r.o., sú platné do roku 2024 v prípade úspešných dohľadových auditov.

Celý článok


Pandemická situácia v bánovskej nemocnici je priaznivá

5.10.2021

Nemocnica AGEL Bánovce má zatiaľ priaznivú pandemickú situáciu, neeviduje žiadnych covid pozitívnych zamestnancov ani pacientov. Je pripravená v zmysle reprofilizovaných lôžok, ako aj s dostatočnými zásobami ochranných osobných pomôcok. Nemocnica od začiatku vakcinácie proti koronavírusu podala takmer 23 000 dávok vakcíny.

Celý článok


Lekári varujú – huby sú veľká pochúťka, ale môžu spôsobiť smrteľnú otravu. Slovensko má unikátny protokol pri liečbe otravy smrteľne jedovatou muchotrávkou zelenou

20.9.2021

Huby. Výborná pochúťka, spojená s pobytom v prírode, spestrenie stravy, ale aj veľké nebezpečenstvo a ohrozenie života. Takéto dve tváre môžu mať huby v našom živote. Z pohľadu lekárov je najdôležitejšie, aby sme každú zozbieranú hubu dobre poznali, alebo ich kupovali len z overených zdrojov, bezpečne ich skladovali a správne ich upravili. V Nemocnici AGEL Bánovce každoročne riešia prípady otravy hubami. Najhoršou a najnebezpečnejšou pre človeka je otrava smrteľne jedovatou muchotrávkou zelenou.

Celý článok


Bánovská nemocnica vyžaduje testy pred operáciami pacientov aj pri návštevách

6.9.2021

Nemocnica AGEL Bánovce na základe usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 24. augusta prijala nové opatrenia pre hospitalizovaných aj ambulantných pacientov a tiež pre návštevy pacientov. Nové nariadenie platí od dnešného dňa.

Celý článok


Bánovská nemocnica začína od septembra očkovať aj deti od 12 rokov

31.8.2021

Nemocnica AGEL Bánovce začína od 2. septembra 2021 v rámci svojho vakcinačného centra očkovať aj deti od 12 rokov. Vzhľadom na aktuálny záujem verejnosti o vakcináciu proti koronavírusu, nemocnica upravila očkovacie dni a časy.

Celý článok


Bánovská nemocnica má Slovenku roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Erika Mišiaková celý svoj život zasvätila pomoci seniorom

30.8.2021

Nevídaný úspech dosiahla Nemocnica AGEL Bánovce počas víkendu. Práve v tejto nemocnici pracuje víťazka prestížnej ankety Slovenka roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Mgr. Erika Mišiaková, námestníčka pre ošetrovateľstvo zvíťazila počas víkendu v silnej konkurencii, jej práca je zároveň jej poslaním a zmyslom života. V bánovskej nemocnici pomáha pacientom, hlavne seniorom, už 15 rokov a je pravou rukou riaditeľky nemocnice. Svoju nezastupiteľnú úlohu mala počas oboch vĺn pandémie koronavírusu, kde nasadená v prvej línii pomáhala s testovaním a starostlivosťou o pacientov s COVID-19. Spoločnosť AGEL sa môže pochváliť, že mala v ankete hneď dve nominované finalistky.

Celý článok


Mnohých pacientov trápi koronavírus aj niekoľko mesiacov po jeho prekonaní

25.8.2021

Pacienti, ktorí prekonali koronavírus, ale tým sa ich zdravotné problémy neskončili, avšak naopak začali, nájdu pomoc aj na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Bánovce. Tím odborníkov pomáha počas nieľkomesačnej rehabilitácie vyriešiť všetky vzniknuté potiaže.

Celý článok


Pre zdravie seniorov je správne stravovanie veľmi dôležité. Dôchodcov trápi podvýživa alebo obezita, nedostatok vitamínov a málo tekutín

20.8.2021

Pre pokojný život seniorov je mimoriadne dôležité správne a zdravé, vyvážené stravovanie. Práve zlé stravovacie návyky, podvýživa, nedostatok vitamínov a na druhej strane obezita sú nielen fyzickým problémom pri každodenných činnostiach, ale tiež spúšťačom či podporovateľom rôznych diagnóz. Seniori, najmä tí osamelí, zvyknú stravovanie podceňovať, resp. „šetriť“ na vlastný úkor. Odborníčka z Nemocnice AGEL Bánovce vysvetľuje, prečo je správne stravovanie seniorov absolútny základ.

Celý článok


Bánovská nemocnica znovu ponúka možnosť antigénových testov na koronavírus za poplatok 5 EUR

18.8.2021

Nemocnica AGEL Bánovce sa od dnešného dňa zaradila medzi sedem desiatok zdravotníckych zariadení, ktoré v rámci Slovenska znovu ponúkajú možnosť dať sa otestovať na koronavírus. V zmysle príkazu ministerstva zdravotníctva sa testy realizujú sedem dní v týždni, osem hodín denne a stoja 5 eur, čo je ministerstvom zdravotníctva stanovený manipulačný poplatok.

Celý článok


Vďaka kolegom z bánovskej nemocnici a NADÁCII AGEL pôjde ošetrovateľ Peter na rehabilitačný pobyt

27.7.2021

Pandemická situácia bola náročná pre každého z nás. Zdravotníci z prvej línie denne čelili koronavírusu a Peter, ošetrovateľ z Oddelenia dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Bánovce, patril medzi nich. Začiatkom februára sa týmto vírusom nakazil a zmenil mu život na nepoznanie. Dodnes sa vyrovnáva so zdravotnými problémami, ktoré mu koronavírus spôsobil, avšak vďaka jeho kolegom a NADÁCII AGEL pôjde na rehabilitačný pobyt, ktorý mu pomôže tieto následky prekonať.

Celý článok


Prvý polrok 2021 bol v bánovskej nemocnici náročný, vďaka spolupatričnosti zdravotníkov ale úspešne zvládnutý

26.7.2021

Prvý polrok 2021 bol obdobím, ktoré bolo pre vedenie aj zdravotníkov v Nemocnici AGEL Bánovce mimoriadne náročné. Kvôli pandémii sa prvoradým stal boj proti koronavírusu, záchrana životov covidových pacientov a tiež udržanie chodu nemocnice kvôli veľkému výpadku zdravotníkov či už kvôli koronavírusu alebo iným dôvodom.

Celý článok


Vakcinačné centrum v Nemocnici AGEL Bánovce podalo už 20 000 dávok proti koronavírusu. Zaočkovať sa môžu už aj neregistrovaní záujemcovia

23.7.2021

Nemocnica AGEL Bánovce zaočkovala prvých záujemcov už 15. januára vakcínou Corminanty od spoločnosti Pfizer/Biontech. Prvými zaočkovanými boli zdravotníci nemocnice a okresu. Odvtedy vo vakcinačnom centre podali už viac ako 20 000 dávok vakcín. Od tohto týždňa je možné aj v tomto vakcinačnom centre sa zaočkovať proti koronavírusu aj bez registrácie.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce zrekonštruovala sociálne zariadenia

16.7.2021

Nemocnica AGEL Bánovce zrealizovala v priebehu apríla až júna rozsiahlu rekonštrukciu sociálnych zariadení na prízemí nemocnice. Vyšla tak v ústrety pacientom a návštevníkom nemocnice a predovšetkým priblížila tieto základné služby na modernú úroveň. Samozrejmosťou sú aj pravidelné upratovacie služby vynovených priestorov a ich údržba.

Celý článok


Hrozbami pre seniorov počas leta sú kliešte, plesňové ochorenia, pokazené potraviny. Najväčším problémom je nedostatok tekutín, seniori nepociťujú smäd

9.7.2021

Nemocnica AGEL Bánovce na svojom Oddelení dlhodobo chorých prísne dbá, aby extrémne horúčavy neohrozovali, resp. mali čo najmenší dopad na pacientov s ťažkými diagnózami. Najdôležitejší je pitný režim, ochrana pred priamym slnečným žiarením. Podľa skúsených odborníkov, počas leta seniorov ohrozujú aj kliešte s prenosnými ochoreniami, ďalej plesňové ochorenia a tiež potraviny po záruke.

Celý článok


Koronavírus môže mať vplyv aj na vypadávanie vlasov

24.6.2021

Zhoršené dýchanie, obmedzenie telesnej aktivity, ale aj poškodenie pľúc či veľká únava. Tieto sprievodné znaky po prekonaní covidu sú verejnosti všeobecne známe. Už menej známou je súvislosť postcovidového stavu s vypadávaním vlasov. Vo väčšine prípadov ide, našťastie, o prechodný stav, ktorý súvisí so strachom a stresom v súvislosti s koronavírusom. Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká a zároveň primárka Oddelenia dlhodobo chorých však objasňuje, že aj vlasy a ochorenie odborne nazývané alopécia môže mať na svedomí COVID-19.

Celý článok


Bánovská nemocnica už podala 15 000 dávok proti koronavírusu

12.6.2021

Nemocnica AGEL Bánovce dosiahla významný medzník v rámci svojho očkovacieho centra. Dnes dopoludnia podala už 15 000 dávku vakcíny Pfizer/Biontech. Očkovacie centrum je v prevádzke od 15.januára 2021 a funguje bez akýchkoľvek problémov.

Celý článok


Príbuzní pacientov v nemocnici AGE Bánovce ich môžu navštevovať bez obmedzení

10.6.2021

Príbuzní pacientov, ktorí sú hospitalizovaní v Nemocnici AGEL Bánovce, ich už môžu bez obmedzení navštevovať. V zmysle covid automatu sú Bánovce nad Bebravou oranžovým okresom, a teda tu platia už len mierne protiepidemické opatrenia. Pri návšteve nemocnice však stále platí, že všetci musia mať prekryté dýchacie cesty a používať dezinfekciu.

Celý článok


Bezplatné antigénové testovanie v bánovskej nemocnici bolo zrušené

24.5.2021

Mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie pri Nemocnici AGEL Bánovce bolo po vyše pol roku od dnešného dňa zrušené. Možnosť dať sa v ňom otestovať mali obyvatelia regiónu naposledy v sobotu 22. mája 2021.

Celý článok


Bánovská nemocnica uvoľňuje opatrenia. Od dnes je možné navštíviť v nemocnici príbuzného za dodržania stanovených podmienok

17.5.2021

Nemocnica AGEL Bánovce pristúpila k zásadnej zmene svojho režimu. Po dlhých mesiacoch je možné od dnes navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá aj časový harmonogram. Je to vďaka zlepšeniu pandemickej situácie a novému usmerneniu Ministerstva zdravotníctva SR.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce sa vracia do štandardného režimu. Prioritou nemocnice je očkovanie

12.5.2021

Nemocnica AGEL Bánovce už niekoľko týždňov eviduje zlepšovanie pandemickej situácie. Klesá počet pacientov a zamestnancov pozitívnych na koronavírus, zvyšuje sa počet plánovaných operácií a prioritou nemocnice je aj naďalej očkovanie.

Celý článok


Pandémiu covidu vystriedala v bánovskej nemocnici záťaž na interné oddelenie. Množia sa ťažké postcovidové stavy – tzv. long COVID

7.5.2021

Pandémia koronavírusu pozvoľna každým dňom ustupuje. Paradoxne, objavuje sa nový fenomén, a to výrazne narastá počet postcovidových komplikácií u pacientov, ktorí aj týždne po prekonaní COVIDu majú vážne ťažkosti, prekonali súvisiace závažné diagnózy ako infarkt myokardu, ochorenia pečene, hrubého čreva, nevládzu byť aktívny tak, ako pred ochorením SARS-Cov-2 a návrat do normálu je veľmi ťažký a zdĺhavý. A výnimkou nie sú ani pacienti, ktorí mali ľahký priebeh ochorenia. O konkrétnych poznatkoch sa s nami podelila MUDr. Soňa Lobotková, lekárka Interného oddelenia Nemocnice AGEL Bánovce, ktorá spolu s kolegami každý deň takýchto pacientov lieči.

Celý článok


Operácie v Nemocnici AGEL Bánovce už v bežnom režime

23.4.2021

Nemocnica AGEL Bánovce vďaka výrazne zlepšenej pandemickej situácii mohla nabehnúť na štandardný režim a hlási návrat k normálnemu stavu aj v oblasti plánovaných operácií. Je to veľmi dobrá informácia pre pacientov, ktorých zákroky sa museli odložiť, keďže sa realizovali len akútne operácie. Nemocnica už nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca, takže aj po stránke personálnej a technickej je plne vybavená realizovať odložené operácie.

Celý článok


Mladý medik sa rozhodol pomáhať v bánovskej nemocnici Str„ach som mal hlavne prvých pár dní“

21.4.2021

Videl, rozhodol sa a okamžite nezištne pomohol. Takto priamočiaro pristúpil k svojmu pocitu pomáhať mladý medik Miroslav Gulika (24) z Topoľčian. V zmysle Hippokratovej prísahy išiel do prvej línie, a to do mobilného odberového miesta v nemocnici. Jeho pomoc si jeho kolegovia aj pacienti vážia, jemu to prinieslo neoceniteľné skúsenosti z praxe a skvelý tréning na krízové situácie.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce už zaočkovala vyše 5600 záujemcov Celková pandemická situácia sa v nemocnici zlepšuje

9.4.2021

Nemocnica AGEL Bánovce aktívne očkuje vo svojom vakcinačnom centre záujemcov o podanie vakcíny proti koronavírusu. Od marca už celkovo podala vyše 5600 vakcín, nemocnica očkuje vakcínou PfizerBiontech.

Celý článok


Elektrikár venoval bánovskej nemocnici chrániče uší na respirátory

8.4.2021

Originálny nápad, nezvyčajné prevedenie a nezištný dar. Týmito slovami je možné vystihnúť super nápad mladého muža z Bánoviec. Pre potreby zdravotníkov aj verejnosti vyrába praktické plastové chrániče, ktoré zabraňujú tlaku na uši pri použití respirátorov. Nemocnica AGEL Bánovce si drobnú pomôcku pochvaľuje.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce počas Veľkej noci zabezpečí štandardný režim fungovania ako počas voľných dní

31.3.2021

Veľkonočné sviatky v Nemocnici AGEL Bánovce budú v štandardnom režime, nemocnica zabezpečí zdravotnú starostlivosť pre všetkých hospitalizovaných pacientov, ktorých zdravotný stav neumožňuje prepustenie do domáceho liečenia. Mobilné odberové bude otvorené aj počas sviatkov, vakcinačné centrum bude pracovať v obmedzenom režime.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce zaznamenala pokles pacientov s koronavírusom

29.3.2021

Nemocnica AGEL Bánovce si po týždňoch extrémneho nasadenia môže aspoň z časti vydýchnuť. Za uplynulé dni totiž zaznamenala pokles pacientov s koronavírusom, pozitívne sú aj čísla zdravotníkov s covid-19. Všetci dúfajú, že situácia sa bude už len zlepšovať. V nemocnici však stále platia prísne protiepidemické opatrenia a zákaz návštev.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce rozdala pacientom seniorom balíčky pomoci

26.3.2021

Aktuálna pandemická situácia veľmi negatívne postihla najmä seniorov. Okrem hrozby koronavírusu sú „uväznení“ doma, bez možnosti osobného kontaktu s rodinou, priateľmi, podľa ich aktuálneho zdravotné stavu nemajú mnohí ani možnosť si zabezpečiť všetko potrebné. O to horšie, ak sa ocitnú v nemocnici v súvislosti s dlhodobejšími diagnózami. S cieľom pomôcť hospitalizovaným seniorom v sieti zdravotníckych zariadení AGEL prišla NADÁCIA AGEL s originálnym projektom určeným práve pre týchto pacientov. Pripravila 1000 kusov tzv. „Balíčkov pohody“. Je v nich všetko, čo pacient, senior bude potrebovať a nemusí sa trápiť tým, kde a ako si veci zoženie. Balíčky pohody urobili radosť aj pacientom seniorom v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má nové komunikačné prístroje na oddelení dlhodobo chorých

19.3.2021

Rýchla a efektívna komunikácie, ľahká obslužnosť pre každého pacienta. To sú základné predpoklady na to, aby pacientom, ktorí sú dlhodobo so závažnými diagnózami hospitalizovaní v Nemocnici AGEL Bánovce, mohli čo najskôr privolať službukonajúceho zdravotníka, ak sa ich zdravotný stav nečakane zhorší, alebo majú iný závažný problém. Hoci nemocnica má v tomto smere vybudované všetky potrebné komunikátory, posledné dni sa tak pacienti, ako aj zdravotníci tešia novinke. Na oddelení dlhodobo chorých pribudli nové komunikačné prístroje, ktoré nemocnici venovala Nadácia Gabor.

Celý článok


Bánovská nemocnica obnovila činnosť oddelenia dlhodobo chorých

10.3.2021

Nemocnica AGEL Bánovce od 8. marca 2021 obnovila poskytovanie zdravotnej starostlivosti na Oddelení dlhodobo chorých. To bolo z dôvodu vysokého počtu covid pozitívnych zamestnancov a nedostatku zdravotníkov, ktorí by sa o pacientov mohli starať, dočasne zatvorené od 1. februára. Od včera teda oddelenie funguje v plnom režime a už prijíma pacientov, ktorí si vyžadujú dlhodobú následnú zdravotnú starostlivosť. Ide o necovidových pacientov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má vývoj pandémie koronavírusu pod kontrolou aj keď pacientov s koronavírusom je stále veľa

8.3.2021

Nemocnica AGEL Bánovce má vývoj pandémie koronavírusu pod kontrolou, aj keď v regióne stále narastá počet pozitívnych pacientov. Nemocnica má už niekoľko týždňov svoje kapacity naplnené takmer na maximum, vďaka viacerým organizačným opatreniam situáciu zvláda. Zlepšil sa stav zamestnancov, viacerí nosní lekári a sestry sa už vrátili z karantény, veľkým prínosom je aj zaočkovanie zamestnancov.

Celý článok


Pandémia je tu s nami už rok. Na ktorý deň bánovská lekárka nikdy nezabudne?

5.3.2021

Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok a zdravotníci si siahli na dno svojich ľudských síl. Presne 6. marca 2020 bol na Slovensku zaznamenaný prvý prípad koronavírusu. Počas prvých mesiacov nikto ani len nepredpokladal, že po roku budú prípady nakazených koronavírusom stúpať a už vôbec nie, že denne budú po celom Slovensku umierať desiatky ľudí. Lekárov a sestry zasiahla táto situácia profesijne, ale aj osobne a my sme sa pýtali doktorky z Nemocnice AGEL Bánovce, na ktorý deň počas pandémie nikdy nezabudne.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má nový anestéziologický prístroj

4.3.2021

Nemocnica AGEL Bánovce v rámci modernizácie svojho prístrojového vybavenia zabezpečila úplne nový anestéziologický prístroj. Moderný prístroj za vyše 22 000 EUR zadovážila nemocnica z vlastných zdrojov a patrí medzi špičkové stroje na trhu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce má nominantku na Slovenku roka v kategórii Zdravotníctvo

24.2.2021

Nemocnica AGEL Bánovce sa môže pochváliť, že v jej radoch pracuje Erika Mišiaková, námestníčka pre ošetrovateľstvo, ktorá je nominovaná v prestížnej ankete na Slovensku roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Skúsená zdravotníčka, vždy milá, usmievavá, ochotná pomôcť a poradiť, ale v krízových situáciách aj rozhodnúť a prijať zodpovednosť, patrí k nemocnici už 15 rokov. Nominácia na Slovensku roka je ocenením jej práce, ktoré je zároveň jej poslaním, ale aj skvelým menom pre nemocnicu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce rozšírila prevádzku mobilného odberového miesta

16.2.2021

Nemocnica AGEL Bánovce kvôli veľkému záujmu verejnosti rozšírila prevádzkové hodiny mobilného odberového miesta. Vedenie nemocnice vyšlo v ústrety záujemcom o testovanie a mobilné odberové miesto bude v prevádzke v pracovných dňoch a v sobotu po dobu osem hodín.

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce naďalej obmedzuje činnosť oddelenia dlhodobo chorých

15.2.2021

Nemocnica AGEL Bánovce naďalej bojuje s vážnym nedostatkom svojich zamestnancov, ktorých vyše tri desiatky sú aktuálne mimo výkonu svojej práce. To je hlavný dôvod, prečo sa musí aj naďalej obmedziť prevádzka oddelenia dlhodobo chorých. Vedenie nemocnice sa zo všetkých síl snaží udržať chod nemocnice a poskytnúť zdravotnú starostlivosť tak covidovým, ako aj necovidovým pacientom.

Celý článok


Bánovská nemocnica kvôli koronavírusu obmedzí na 15 dní činnosť oddelenia dlhodobo chorých

1.2.2021

Nemocnica AGEL Bánovce stále bojuje s vysokým počtom svojich zamestnancov, ktorí sú v dôsledku pozitivity na koronavírus či karantény v súčasnosti mimo výkonu svojej práce. Situácia sa v posledných dňoch natoľko skomplikovala, že sa vedenie nemocnice rozhodlo na 15 dní obmedziť činnosť oddelenia dlhodobo chorých.

Celý článok


Bánovská nemocnica sa stala vakcinačným centrom

25.1.2021

Nemocnica AGEL Bánovce sa na základe súhlasu Ministerstva zdravotníctva SR stala oficiálnym vakcinačným centrom, kde je možné sa dať zaočkovať proti koronavírusu covid-19. Záujemcovia o očkovanie sa musia vopred zaregistrovať na webovom portáli korona.gov.sk.

Celý článok


Bánovská nemocnica už zaočkovala prvých 300 záujemcov o očkovanie

20.1.2021

Nemocnica AGEL Bánovce sa zaradila medzi tie, ktoré už zrealizovali očkovanie svojich zamestnancov, ktorí o vakcináciu proti koronavírusu prejavili záujem. Od piatku sa dalo zaočkovať takmer 160 zamestnancov nemocnice, následne boli zaočkovaní aj ďalší pracovníci kritickej infraštruktúry. Všetkých 300 vakcín nemocnica plne využila.

Celý článok


V bánovskej nemocnici urobili v decembri takmer 6400 testov na koronavírus

13.1.2021

V Nemocnici AGEL Bánovce prebieha testovanie na koronavírus v plnom prúde už niekoľko mesiacov. Testuje sa nielen PCR metódou, ale aj antigénovými testami. V decembri zdravotníci uskutočnili celkovo takmer 6400 sterov.

Celý článok


Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Bánovce. Na základe príkazu ministra nemocnica poskytuje len neodkladnú starostlivosť

4.1.2021

Nemocnici AGEL Bánovce sa podarilo zvládnuť sviatočné dni, aj keď situácia s vývojom pandémie koronavírusu v regióne nie je dobrá. Nemocnica je na základe príkazu ministra zdravotníctva na zozname 43 zdravotníckych zariadení, ktoré môžu poskytovať do konca januára len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


Vianočné prianie riaditeľky nemocnice

24.12.2020

Po roku s číslom ´20 zostal mi len divný pocit , zle spím, budievam sa často po pol noci. Ľudia sú smutní, boja sa, čo deň prinesie, pochmúrny čas, stále prázdne námestie. Na začiatku tretej dekády pred nami sú iba otázky a dohady. Želám nám všetkým nájdime pokoj, zmysel v každej zmene. Nájdime lásku, šťastie vo svojom okolí, nech nás už nikdy srdce nebolí. MUDr. Róbert Opáth

Celý článok


Dôvodom zimných úrazov môže byť nielen nepriaznivé počasie, ale aj znížená ostražitosť

22.12.2020

Počas zimných mesiacov nie je výnimkou, že sa napríklad pošmykneme na klzkom povrchu chodníka či na snehu. Na Jednodňovej zdravotnej starostlivosti v Nemocnici AGEL Bánovce však našťastie ani v tomto čase nepozorujú zvýšený výskyt úrazov. Ako sa im vyvarovať alebo aké úrazy sú počas vianočných sviatkov či Silvestra najčastejšie, sme sa spýtali primára v chirurgických odboroch MUDr. Michala Juráka.

Celý článok


„Vysoké opätky dávajú nohe gráciu, ale trvalé nosenie si vyberá svoju daň,“ hovorí bánovský ortopéd

18.12.2020

Nemocnica AGEL Bánovce prevádzkuje Jednodňovú zdravotnú starostlivosť od roku 2010 a pre pacientov poskytuje zdravotnú starostlivosť na 19 lôžkach. Zdravotnícky tím sa tam zaoberá širokým spektrom zákrokov, či už v lokálnej alebo celkovej anestézii, ktoré realizujú tými najmodernejšími metódami. Najviac operácií sa uskutočňuje v odbore ortopédia.

Celý článok


Riaditeľka bánoveckej nemocnice má originálne záľuby

11.12.2020

Nikto by to do nej nepovedal. Riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká trávi väčšinu dní od skorého rána až do neskorého večera v nemocnici, na jednotlivých oddeleniach, rieši aktuálnu koronakrízu. Zároveň je aj primárkou oddelenia dlhodobo chorých. Ako jedna z mála v nemocnici sa zatiaľ koronavírusu ubránila. Nám sa podarilo zistiť, že po príchode domov je úplne inou ženou – z manažérky a lekárky sa stáva zručná remeselníčka a milovníčka zvierat. Podarilo sa nám ju presvedčiť, aby nám niečo z týchto svojich tajomstiev prezradila.

Celý článok


V bánoveckej nemocnici rozšíria odberové časy na testovanie PCR testom

30.11.2020

Nemocnici AGEL Bánovce sa zatiaľ darí zvládať ťažké obdobie pandémie koronavírusu. Hoci v nemocnici zaznamenali značný počet covid pozitívnych zamestnancov aj pacientov, vďaka organizačným opatreniam, ktoré prijalo vedenie, sa darí po celý čas chod nemocnice zachovať. Zdá sa, že najťažšie obdobie má nemocnica za sebou, aj keď koniec pandémie je zatiaľ veľmi ťažko predpokladať.

Celý článok


Tridsaťtri rokov pracuje v bánovskej nemocnici, aj vďaka nej je na sekretariáte vždy príjemná atmosféra

27.11.2020

Pamätá si ešte na časy, keď v Bánovciach nad Bebravou nebola samostatná nemocnica, ale iba poliklinika. Keď v roku 1987 nastúpila, určite jej ani nenapadlo, že aj o 33 rokov bude pracovať na tom istom mieste. Sekretárka riaditeľky Eva Margolienová si zaspomínala, aká bola jej práca v minulosti a opisuje fungovanie priamo ,,zvnútra“ nemocnice.

Celý článok


Lekár z Nemocnice AGEL Bánovce opisuje, ako prekonal koronavírus „Strata chuti prišla z minúty na minútu, akoby mi niekto prerezal chuťovú dráhu“

26.11.2020

Je mladý, vždy dobre naladený úspešný lekár, pre ktorého je jeho povolanie poslaním. Počas prvej i druhej vlny pandémie bol nasadený v prvej línii boja proti COVID-19. Znalý všetkých bezpečnostných nariadení dôsledne používal osobné ochranné pomôcky. Covid vnímal ako novú súčasť života, vedel, ako a čím sa chrániť, ale zároveň žiť svoj normálny život tak v práci, ako i doma. Po mesiacoch pomoci pacientom sa však aj sám musel s ochorením popasovať. O svojich skúsenostiach s koronavírusom na vlastnej koži nám porozprával MUDr. Stanislav Lányi, lekár interného oddelenia Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Na ortopédii v bánovskej nemocnici ročne vyšetria 5000 pacientov

20.11.2020

Bolesti kolien, ramenných a bedrových kĺbov a bolesti chrbtice. To sú najčastejšie diagnózy, ktorými sa zaoberá ortopedická ambulancia v Nemocnici AGEL Bánovce. Ročne túto ambulanciu navštívi až päť tisícok pacientov, a to v každom veku.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Bánovce v piatok otestovali 620 ľudí

9.11.2020

Nemocnica AGEL Bánovce sa v piatok opäť zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za deň celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 610 testovaným zamestnancom, ich rodinným príslušníkom a ležiacim pacientom. Nemocnica testovala aj samoplatcov metódou PCR.

Celý článok


Rádiológia je najinovatívnejšou oblasťou v medicíne

6.11.2020

Práca rádiológov je pred očami pacientov viac-menej skrytá a málokto z nás vie, čo všetko sa v jej náplni skrýva. Ich úloha v zdravotníctve je však nezastupiteľná, na čo poukazuje aj Medzinárodný deň rádiológie, ktorý si pripomíname 8. novembra. Ako rádiodiagnostika fungovala v minulosti a ako je to dnes, čo všetko práca rádiológa obnáša a aké sú aktuálne novinky v tomto odvetví, nám porozprávala primárka Rádiodiagnostického oddelenia Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Daniela Skaláková.

Celý článok


V bánovskej nemocnici operujú kŕčové žily najmodernejšími metódami

3.11.2020

Kŕčové žily, ktoré sa nazývajú aj varixy, nie sú len estetickým problémom, ale môžu viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve toto ochorenie je častou príčinou návštevy Oddelenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti v Nemocnici AGEL Bánovce, kde na ich operáciu a liečbu využívajú najmodernejšie metódy.

Celý článok


V bánovskej nemocnici otestovali počas víkendu 562 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale aj ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020

Nemocnica AGEL Bánovce sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 562 testovaným, z nich 12 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných. Ďalších 20 zdravotníkov podalo pomocnú ruku ako členovia odberových tímov mimo nemocnice.

Celý článok


Jednodňová zdravotná starostlivosť v bánovskej nemocnici vykoná až 180 zákrokov mesačne

30.10.2020

Nemocnica AGEL Bánovce prevádzkuje jednodňovú zdravotnú starostlivosť od roku 2010 a pre pacientov poskytuje zdravotnú starostlivosť na 19 lôžkach. Zdravotnícky tím sa v nemocnici zaoberá širokým spektrom zákrokov, či už v lokálnej alebo celkovej anestézii, ktoré realizujú tými najmodernejšími metódami.

Celý článok


Imunitu treba posilňovať aj vtedy, keď si myslíme, že nie je oslabená

20.10.2020

Správne fungovanie imunitného systému je pre naše telo veľmi dôležité, pretože jeho správne fungovanie ochráni ľudský organizmus pred vnútornými, ale aj vonkajšími negatívnymi vplyvmi. Hovorí sa, že ju treba posilňovať najmä s prichádzajúcou zimou, avšak je to pravda? Odpoveď na túto otázku, ale aj mnoho iných zaujímavostí o imunite, sa dočítate v rozhovore s MUDr. Stanislavom Lányim z Interného oddelenia v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Práca sanitára je plná nielen smutných, ale aj krásnych zážitkov

12.10.2020

Sanitári a ich obetavá práca sú pre fungovanie zdravotnej starostlivosti nevyhnutnosťou a výnimkou nie je ani Nemocnica AGEL Bánovce. Pracuje tam 21 sanitárov, o zákulisí ich práce sme sa s niektorými z nich porozprávali. Súčasťou ich dní je nielen náročná práca, ale smutné aj veselé príhody.

Celý článok


Depresia u seniorov si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a liečbu Počet starších ľudí s depresiou pribúda

9.10.2020

Pocity prázdnoty, beznádeje, strata chuti do jedla, energie či poruchy spánku. Aj takéto sú varovné signály, ktoré odlišujú bežný smútok od depresie. Tá je duševnou chorobou a netreba ju nikdy podceňovať. Upozorňuje na to aj zajtrajší Svetový deň duševného zdravia, 10. október, ktorý je zároveň aj Európskym dňom depresie. Táto duševná choroba neobchádza žiadnu vekovú kategóriu, trpia ňou aj starší ľudia a seniori. Preto sme sa na podrobnosti spýtali MUDr. Miny Bobockej, ktorá je nielen riaditeľkou Nemocnice AGEL Bánovce, ale aj primárkou Oddelenia dlhodobo chorých a s touto nepríjemnou diagnózou má množstvo skúseností.

Celý článok


V bánovskej algeziologickej ambulancii pacientom pomôžu modernými metódami

6.10.2020

Algeziologická ambulancia v Nemocnici AGEL Bánovce sa zaoberá liečbou chronických bolestí rôzneho pôvodu. Vyšetrenie v tejto ambulancii z dôvodu liečby bolesti odporúča odborný lekár a pacient musí byť príslušným odborným lekárom kompletne vyšetrený a diagnosticky uzavretý. Akými diagnózami sa najčastejšie zaoberajú a akými metódami ich liečia, sme sa spýtali lekárky MUDr. Anny Zelenákovej.

Celý článok


V bánovskej nemocnici dnes oslavujú lekári ,,svoj deň“

1.10.2020

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Bánovce pracuje 32 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


Na jeseň a v zime sa vitamín D netvorí, je potrebné ho nahrádzať najmä u starších pacientov

28.9.2020

Prvý jesenný deň je za nami, dni sa skracujú a slnečných dní ubúda. Tento faktor má vplyv aj na naše zdravie, pretože nedostatok vitamínu D, ktorý sa tvorí na koži prostredníctvom pôsobenia slnečného žiarenia, môže spôsobiť zdravotné komplikácie. Kedy je čas ho začať dopĺňať, pre ktoré skupiny pacientov je to dôležité a v akej forme, sme sa opýtali MUDr. Soni Lobotkovej, lekárky z interného oddelenia v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Pätnásť rokov každý deň usmerňuje a radí pacientom v nemocnici. Jej zdravotným nástrojom je vľúdne slovo a milý úsmev

21.9.2020

Pätnásty rok prichádza každý deň do svojej nemocnice, aby ľuďom poradila, pomohla s požiadavkami, usmernila ich, vysvetlila im kde, čo a ako nájdu. Sama síce nelieči, ale niekedy je liekom aj vľúdne slovo, ochota a milý úsmev. Je prvou kontaktnou osobou, keď pacient zavíta do nemocnice a nevie, ako ďalej. Ako vlastne vyzerá práca dlhoročnej recepčnej v nemocnici AGEL Bánovce nám prezradila Anna Rychtárechová.

Celý článok


Anestéziologické sestry z bánovskej nemocnice zachránili vďaka prvej pomoci životy aj mimo svojej práce. Obe sa zhodujú: "Pociťovali sme obrovskú zodpovednosť“

11.9.2020

Správne poskytnutá prvá pomoc môže za pár sekúnd zachrániť život. K rôznym situáciám, kedy je treba konať rýchlo a poskytnúť bezprostredne prvú pomoc, dochádza často aj mimo nemocníc. Zdravotníci sú síce na podobné situácie zvyknutí, avšak zachraňovať život bez potrebného vybavenia a počas voľných chvíľ, je aj pre nich stresujúce a náročné. Svoje o tom vedia aj dve anestéziologické sestry z Jednodňovej zdravotnej starostlivosti z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


8. september je Svetovým dňom fyzikálnej terapie Fyziatri sa zhodujú: ,,Ak človek poctivo cvičí, dokáže sa aj úplne vyliečiť“

8.9.2020

Majú za sebou 18 mesiacov úspešného fungovania, takmer 360 hospitalizovaných pacientov. Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Bánovce každým dňom získava stále väčšiu popularitu u pacientov, čo potvrdzuje, aký má cielená rehabilitácia a správne cvičenie význam pri doliečovaní diagnóz, súvisiacich s pohybovým ústrojenstvom. Pri príležitosti Svetového dňa fyzikálnej terapie, nám viaceré tajomstvá tohto odboru objasnili odborníčky z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Ortopéd radí rodičom, ako správne pripraviť deti do školy

31.8.2020

Nový školský rok je za dverami a žiaci už o pár dní opäť zasadnú do školských lavíc. Ťažké školské tašky, správne sedenie v lavici, vhodné prezuvky či adekvátna pohybová aktivita detí. Aj to sú témy, ktoré rodičov najmä mladších žiakov trápia. Porozprávali sme sa preto s MUDr. Mariánom Nosáľom, ortopédom z Nemocnice AGEL Bánovce, ako deti do školy pripraviť čo najlepšie.

Celý článok


Pomáhať ľudským srdciam sa mu stalo celoživotnou srdcovou záležitosťou

11.8.2020

Takmer polovicu svojho života strávil v Nemocnici AGEL Bánovce, aby pomohol tým, ktorí za ním prišli nielen s bolesťami srdiečka. Obdivuhodne, takmer tri desaťročia, vykonával funkciu primára. Je len málo takých, ktorí by v Bánovciach nad Bebravou a okolí nepoznali meno doktora Petra Trnovského. Sympatický lekár, skvelý odborník a kolega so zmyslom pre humor, milujúci otec a starý otec.

Celý článok


Jednodňová chirurgia v bánovskej nemocnici už funguje v štandardnom režime

11.8.2020

Jednodňová zdravotná služba v Nemocnici AGEL Bánovce sa od pondelka 10. augusta vrátila k štandardnému režimu, avšak s jednou novinkou. Pred samotným zákrokom musí pacient byť testovaný na COVID-19 s negatívnym výsledkom.

Celý článok


V lete pozor na potraviny, ale aj na dostatočný príjem tekutín

31.7.2020

Leto je obdobím kúpalísk, grilovačiek alebo výletov, tieto aktivity však skrývajú pre deti, ale aj pre dospelých mnoho nástrah. Primárka interného oddelenia Nemocnice AGEL Bánovce radí, čomu sa v lete vystríhať a ako reagovať v prípade komplikácií.

Celý článok


Vášňou interného lekára z bánovskej nemocnice je beh: ,,Myšlienku „hýbať sa“ sa snažím odovzdávať aj svojím pacientom“

28.7.2020

MUDr. Mário Drozdík je námestníkom pre liečebno-preventívnu starostlivosť v Nemocnici AGEL Bánovce, pacientom sa venuje v Ambulancii vnútorného lekárstva a medzi svojimi kolegami je známy tým, že dbá o svoje zdravie. Jeho celoživotnou vášňou je beh a ročne odbehne 3 až 4 polmaratóny.

Celý článok


Oznam

15.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie regionálnej epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 od 15.7.2020 dochádza ku zmene pri vstupu do nemocnice:

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce prijala v súvislosti s výskytom COVID pozitívnych občanov mimoriadne opatrenia

15.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie regionálnej epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 v Bánovciach nad Bebravou, Nemocnica AGEL Bánovce opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia, na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Pacienti sa naučili byť zodpovední voči sebe aj ostatným

13.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice AGEL Bánovce a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľkou, MUDr. Minou Bobockou.

Celý článok


V bánovskej nemocnici poskytujú mladým lekárom možnosti na sebarealizáciu a kariérny rast

7.7.2020

Nemocnica AGEL Bánovce poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre takmer 40-tisíc obyvateľov spádovej oblasti. Uplatnenie v nej našli mnohí mladí lekári priamo po skončení štúdia. Zhodujú sa v jednom – v bánovskej nemocnici sú spokojní, oceňujú prístup vedenia, moderné vybavenie nemocnice a možnosti kariérneho rastu.

Celý článok


Seniori v lete vôbec nemusia cítiť smäd a môže im byť aj v horúčavách zima

1.7.2020

Horúčavy, ktoré sprevádzajú letné mesiace, môžu byť závažnou zdravotnou hrozbou pre staršie generácie. Riziko komplikácií sa zvyšuje u tých seniorov, ktorí majú dlhotrvajúce zdravotné problémy, alebo sú hospitalizovaní v nemocniciach. Zvládnuť kombináciu extrémnych teplôt, konkrétnej diagnózy a celkového režimu je obrovskou výzvou pre oddelenia dlhodobo chorých pacientov v zdravotníckych zariadeniach. Musia totiž zvažovať čo najlepšiu kombináciu optimálnej teploty, pitného režimu, individuálnych pocitov zimy a tepla u jednotlivých pacientov a liečbu konkrétnej diagnózy.

Celý článok


Nemocnica Bánovce zmenila režim triáže pacientov

25.6.2020

Nemocnica Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v súvislosti s uvoľňovaním opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu ukončila doterajší režim centrálneho triedenia pacientov (triáže) pri vstupe do nemocnice. Celý proces pri návšteve nemocnice je tak pre pacienta jednoduchší a rýchlejší.

Celý článok


Ďakovný list riaditeľky 3. súkromnej nemocnice Bánovce nad Bebravou, člen skupiny AGEL, MUDr. Miny Bobockej

16.6.2020

Ďakovný list riaditeľky 3. súkromnej nemocnice Bánovce nad Bebravou, člen skupiny AGEL, MUDr. Miny Bobockej

Celý článok


Nemocnica Bánovce opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov

5.6.2020

Nemocnica Bánovce, člen skupiny AGEL, vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní. Platia však pri nich určité obmedzenia. Zákaz návštev trval od 6. marca 2020.

Celý článok


Rehabilitácia v Nemocnici Bánovce funguje takmer naplno, opatrenia ale naďalej platia

5.6.2020

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie v Nemocnici Bánovce, 3. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenalo po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet pacientov. Pacienti, ktorí ale majú vážnejšie problémy, navštevovali lekárov pravidelne aj počas posledných dvoch mesiacov.

Celý článok


Nemocnica Bánovce začala testovanie na koronavírus COVID-19

27.4.2020

Nemocnica Bánovce, 3.súkromná nemocnica s.r.o. , člen skupiny AGEL, začne od utorka 28. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa v nemocnici bude možné v stanovených termínoch. Cena testu je 65 EUR.

Celý článok


Testovanie pacientov na COVID-19

24.4.2020

Od 28. 4. 2020, vrátane 28. 4. 2020, NEMOCNICA Bánovce - 3. súkromná nemocnica, s.r.o. spúšťa testovanie pacientov na COVID-19. Odberové miesto sa nachádza z boku nemocnice pri ambulancii TAPCH (pľúcna ambulancia) je riadne označené “ODBEROVÉ MIESTO COVID -19“ Odbery sa budú realizovať každý utorok v čase 7:00 – 13:00 hod.

Celý článok


,,Nielen láska, ale aj imunita ide cez žalúdok,“ hovorí riaditeľka Nemocnice Bánovce

8.4.2020

Nemocnica Bánovce, tretia súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, tiež prijala mimoriadne opatrenia vzhľadom na šíriaci sa koronavírus COVID-19. O aké opatrenia ide, ako ovplyvnili chod a organizáciu nemocnice a na podrobnosti o novom víruse sme sa spýtali MUDr. Miny Bobockej, riaditeľky nemocnice. V týchto dňoch sa vo všetkých zdravotníckych zariadeniach prijímajú rôzne opatrenia, ktoré majú chrániť nielen pacientov, ale aj personál. Aké opatrenia ste prijali v bánovskej nemocnici?

Celý článok


Nemocnica Bánovce je kvôli nedostatku lekárov nútená zatvoriť detské oddelenie

25.11.2019

Nemocnica Bánovce, tretia súkromná nemocnica, je nútená zatvoriť tamojšie detské oddelenie. Na základe rozhodnutia vedenia nemocnice by k definitívnemu ukončeniu činnosti oddelenia malo dôjsť k 1. decembru 2019. Dôvodom tohto rozhodnutia je nedostatočná obsadenosť oddelenia pacientami a akútny nedostatok kvalifikovaných lekárov, s ktorým nemocnica bojuje takmer tri roky. Za posledné obdobie odišli štyri lekárky na materskú, jediný atestovaný lekár odchádza do dôchodku. Táto situácia je, bohužiaľ, odrazom aktuálneho stavu v rámci celého Slovenska i strednej Európy s kritickým nedostatkom lekárov, špeciálne v oblasti pediatrie. Jediným možným riešením je okamžité systémové opatrenie na zvýšenie počtu kvalifikovaných lekárov. Bez neho sa tento problém bude do budúcnosti prehlbovať.

Celý článok


Bánovská nemocnica sa zapojila do biomedicínskeho výskumu

21.6.2019

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, v spolupráci s partnermi sa účastní biomedicínskeho výskumu na Slovensku, ktorý má pomôcť pri liečbe pacientov nakazených baktériou Clostridium difficile. Zdravotnícke zariadenie je prvé na Slovensku, kde transplantovali certifikovanú zmrazenú suspenziu fekálnych filtrátov od nepríbuzných darcov pri liečbe opakovaných infekcií.

Celý článok


Bánovská nemocnica otvorila nové lôžkové oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

10.4.2019

Bánovská nemocnica otvorila 1. apríla 2019 lôžkové oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie spolu s príslušnou ambulanciou. Zdravotná staroslivosť je zazmluvnené všetkými zdravotnými poisťovňami na území Slovenskej republiky. Zriadením lôžkového oddelenia vytvorilo zdravotnícke zariadenie pre pacientov vysoko komfortný celok poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


NEMOCNICA Bánovce rozširuje zdravotnú starostlivosť o oddelenie FBaLR

28.3.2019

Vážení občania, chceme Vás informovať o otvorení nového lôžkového oddelenia FBaLR v NEMOCNICI Bánovce. Oddelenie sa nachádza na 1. poschodí nemocnice. V tomto zariadení bude poskytovaná komplexná rehabilitačná starostlivosť pre pacientov s ochoreniami pohybového a nervového systému, po úrazoch a operáciach.

Celý článok


Nemocnica Bánovce rozširuje a modernizuje zdravotnú starostlivosť v gynekologickej ambulancii

25.8.2018

Po novom sa zmení systém zdravotnej starostlivosti v súvislosti s personálnym obsadením v ambulancii. Doteraz sa lekári striedali v nadväznosti na rozpis služieb na oddelení, po novom nájdu pacientky v ambulancii len jednu – stálu lekárku. Zmeny nastanú aj v samotnej komunikácií, pacientky budú môcť využiť rozšírené spektrum online komunikácie. Nemocničnú gynekologickú ambulanciu budú môcť využiť aj budúce mamičky, realizuje sa na nej 3D/4D sonografia s možnosťou vytvorenia fotografie nenarodeného dieťatka. Výhodou gynekologickej ambulancie sú krátke čakacie doby.

Celý článok


Bánovská nemocnica rozširuje zdravotnú starostlivosť na ortopedickej ambulancii

10.7.2018

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, rozširuje ambulantnú zdravotnú starostlivosť v ortopédii. Od 1. júla došlo k zmene ordinačnej doby v ortopedickej ambulancii. Po novom bude lekár vyšetrovať pacientov každú stredu od 7:00 hod. do 17:00 hod..

Celý článok


Bábätká budú strážiť nové monitory dychu

6.4.2018

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, sa stala súčasťou projektu Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“. Vďaka piatim novým monitorom budú sledované všetky detské postieľky pre novorodencov v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Predpôrodnú prípravu absolvuje takmer 70 percent prvorodičiek

28.3.2018

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, zvyšuje povedomie o ochrane ľudského života pred narodením. Počas predpôrodnej prípravy dokáže zdravotnícky personál odpovedať na mnohé otázky, obzvlášť od žien, ktoré sa mamičkou stanú po prvýkrát. V bánovskej nemocnici ju absolvuje približne 7 z 10 prvorodičiek.

Celý článok


Podľa posledného prieskumu poistencov sme najlepšia všeobecná nemocnica v Trenčianskom kraji

19.3.2018

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, uzatvára top desiatku najlepších všeobecných nemocníc na Slovensku. V prieskume to potvrdili poistenci najväčšej súkromnej poisťovne. Dôvera zaradila bánovskú nemocnicu aj na prvé miesto v hodnotení všeobecných nemocníc v Trenčianskom kraji.

Celý článok


Bánovská nemocnica každoročne zvyšuje počet pôrodov

13.3.2018

V NEMOCNICI Bánovce, člen skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detí. Za celý rok 2017 zaznamenala pôrodnica 552 pôrodov, pri ktorých sa narodilo 557 detí, 302 chlapcov a 250 dievčat, pätoro dvojčiat. Predvlani sa narodilo v Bánovciach o 21 detí menej. V roku 2015 bolo za celý rok 482 pôrodov a o rok predtým 336.

Celý článok


Bánovská pôrodnica zažíva baby boom

8.1.2018

V pôrodnici NEMOCNICE Bánovce – 3. súkromnej nemocnici, člen skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detí. Hotový baby boom zažíva bánovská pôrodnica v týchto dňoch. Od Štedrého dňa tu prišlo na svet štrnásť novorodencov.

Celý článok


Vianočné prianie MUDr. Mini Bobockej

20.12.2017

Vážení pacienti, v mene svojom i v mene mojich kolegov Vám k nastávajúcim vianočným sviatkom želám ich pokojné prežitie, šťastie a lásku v kruhu Vašich blízkych a nech je pre Vás rok 2018 úspešný a bohatý na nezabudnuteľné chvíle.

Celý článok


Jesenné počasie predznamenáva obdobie detskej nádchy

3.10.2017

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch spúšťa informačnú kampaň, apeluje na rodičov, aby svojím deťom venovali pozornosť, ak trpia nádchou. Toto ochorenie postihuje deti hlavne počas prvých jesenných dní, veľmi rozšírené je v detských kolektívoch.

Celý článok


Bánovčanom pred nemocnicou bezplatne vyšetria hladinu cukru v krvi

11.9.2017

Pacienti, ktorí 18. septembra 2017 navštívia NEMOCNICU, člen skupiny AGEL, si budú môcť v dopoludňajších hodinách v čase medzi 9.00 a 15.00 hod. nechať bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi. Vysoká hladina cukru v krvi je jedným z príznakov cukrovky a predznamenáva mnohé ďalšie ochorenia.

Celý článok


V bánovskej nemocnici pomáhajú deťom Vojtovou metódou

17.8.2017

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, poskytuje malým pacientom na oddelení rehabilitácie a fyzioterapie výraznú pomoc pri rozvoji motorického vývoja. Počty detí využívajúcich fyzioterapeutickú starostlivosť sa každoročne zvyšujú

Celý článok


NEMOCNICA Bánovce modernizuje prístrojové vybavenie

18.7.2017

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, pracuje od júla 2017 s novým prístrojovým vybavením v celkovej hodnote 6204 eur. Mesto Bánovce nad Bebravou prispelo k jeho nákupu sumou 2500 eur. Nové medicínske prístroje slúžia pacientom pri rehabilitáciách a na operačnej sále.

Celý článok


Deň detí v bánovskej nemocnici

5.6.2017

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL zorganizovala pre deti výnimočný program, ktorý bol rozdelený do dvoch častí. Všetko sa začalo v piatok 2. júna 2017 na detskom oddelení. Oslava vyvrcholila v sobotu 3. júna veľkým výletom. Deti zamestnancov si užili zábavu v aquaparku v Bešeňovej.

Celý článok


Ocenenie Sestra roka 2017

1.6.2017

V NEMOCNICI Bánovce - 3. súkromnej nemocnici, člen skupiny AGEL sa 30. mája 2017 uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení, ktoré si prevzalo deväť sestier. Za ich záslužnú prácu sa verejne poďakovali riaditeľka nemocnice MUDr. Mina Bobocká, námestníčka pre ošetrovateľstvo Erika Mišiaková a prezidentka Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek Zuzana Jeřábková.

Celý článok


Biele srdcia získali sestry z bánovskej nemocnice

12.5.2017

NEMOCNICA Bánovce zažila výnimočný deň. Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier boli ocenené sestry, ktoré svoj život zasvätili ošetrovateľskej práci. Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek ocenila prestížnou cenou Biele srdce zdravotné sestry z NEMOCNICE Bánovce, 3. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL. Včera 11. mája si ho prevzali Anna Amerštainová vrchná sestra a Anna Filinová sestra gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia.

Celý článok


Lekári z bánovskej nemocnice bežali maratón v Prahe

9.5.2017

Lekári Andrej Falát a Mário Drozdík z NEMOCNICE Bánovce - 3. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL, sa v nedeľu 7. mája pridali k športovcom, ktorí sa zúčastnili svetoznámeho maratónu v Prahe. Po niekoľkohodinovom behu, ktorý štartoval na Staromestskom námestí skončili úspešne v cieli.

Celý článok


Projekt „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“ pomáha novorodencom v Bánovciach nad Bebravou

14.2.2017

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL sa zapojila do charitatívneho projektu, ktorého cieľom bolo pomôcť slovenským nemocniciam. Spoločnosť LIDL v spolupráci s Nadáciou Pontis prispeli k tomu, že v Bánovciach nad Bebravou využívajú novorodenci novú medicínsku techniku.

Celý článok


NEMOCNICA Bánovce má prvé bábätko v roku 2017. Je ním dievčatko Riley

2.1.2017

Prvý bábätkom v roku 2017 v bánovskej nemocnici je Riley Uhrinová. Narodila sa 2. januára o 12:02 hod.. Jej prvé miery sú 4190 gramov a 52 centimetrov.

Celý článok


Vianočné prianie MUDr. Mini Bobockej riaditeľky NEMOCNICE Bánovce

22.12.2016

Vianoce sú najľudskejší a najláskavejší čas v roku. Sú obdobím, keď sa každý snaží byť s blízkymi, keď si viac uvedomujeme silu priateľstva, lásky, úcty a obetavosti. To všetkom sú hodnoty, ktoré znamenajú veľa pre každú rodinu.

Celý článok


Päťdesiat senior boxov bolo darovaných pacientom z ODCH

22.12.2016

V rámci druhej etapy verejno-prospešného projektu pre oblasť zlepšenia pripravenosti rodín na zabezpečenie starostlivosti o vážne a dlhodobo chorých boli našim päťdesiatim pacientom odovzdané Senior boxi. Garantom celoslovenského projektu je Ošetrovateľské centrum a Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom,n.o..

Celý článok


Vianoce v bánovskej nemocnici

22.12.2016

Akútni pacienti budú počas Vianoc tráviť sviatky vo sviatočne vyzdobenej nemocnici. Tým, ktorých neobmedzujú diéty, sa bude podávať tradičná štedrá večera.

Celý článok


Bánovská pôrodnica má výnimočný päťstý pôrod

8.12.2016

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, privítala na svete malého Kamila Panáka, ktorý sa narodil počas päťstého pôrodu v jej pôrodnici od začiatku roku 2016. Mamička Martina Panáková prišla do bánovskej nemocnice rodiť z Trenčianskej Turnej. Malý Kamilko sa narodil 7. decembra 2016 o dvadsiatejprvej hodine a tridsiatej minúte s mierami 3300 gramov a 50 centimetrov.

Celý článok


Bánovská nemocnica dnes privítala približne 400 ľudí na svojom prvom DOD

21.10.2016

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, dnes 21. októbra 2016, privítala na svojom prvom verejne prístupnom Dni otvorených dverí (DOD) 50 žiakov a viac ako 350 ľudí zo širokej verejnosti. DOD, ktorý sa konal priamo v nemocnici, sa zúčastnili aj hospitalizovaní pacienti. Toto podujatie bolo zamerané na prevenciu, bolo určené hlavne pre širokú verejnosť. Jedným z garantov akcie bola najväčšia zdravotná poisťovňa na Slovensku.

Celý článok


Bánovská nemocnica sa pripravuje na Deň otvorených dverí

17.10.2016

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, predstaví široké portfólio aktivít, ktoré budú zamerané na prevenciu. Už v piatok 21. októbra 2016 v čase od 10:30 do 17:00 hodiny sa širokej verejnosti budú venovať zdravotníci priamo pred nemocnicou. Partnerom podujatia je i najväčšia zdravotná poisťovňa na Slovenku.

Celý článok


Bánovská nemocnica vynovila izby na oddelení dlhodobo chorých

12.10.2016

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch začala s vynovovaním izieb na oddelení dlhodobo chorých. Investícia do nákupu 15 celkom nových polohovateľných lôžok a 50 nočných stolíkov stála nemocnicu viac ako 26 tisíc eur, čím sa zvýšil komfort pacientov.

Celý článok


Deň otvorených dverí v bánovskej nemocnici

26.9.2016

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, otvorí svoje brány verejnosti v piatok 21. októbra 2016 v čase od 10:30 do 17:00 hodiny. Deň otvorených dverí bude pre nemocnicu premiérou. Hlavným cieľom podujatia bude priblížiť preventívne zdravotnícke aktivity širokej verejnosti.

Celý článok


Polovica rodičiek bánovskej nemocnice využíva epidurálnu analgéziu pri pôrode

19.9.2016

NEMOCNICA Bánovce - 3. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenáva v poslednom období vyššie počty pri využívaní epidurálnej pôrodnej analgézie. Ide o jednu z moderných metód tlmenia pôrodných bolestí, ktorú až polovica rodičiek využíva pri pôrode.

Celý článok


NEMOCNICA Bánovce zorganizovala Letnú kvapku krvi

28.7.2016

V NEMOCNICI Bánovce - 3. súkromnej nemocnici, ktorá je manažérsky riadená skupinou AGEL, sa včera 27. júla 2016, uskutočnil prvý organizovaný odber pod názvom Letná kvapka krvi. Partnerom akcie bola Transfúzna služba Slovenskej republiky. V senácule nemocnice šesť zdravotníkov odoberalo počas dopoludnia tú najcennejšiu tekutinu, ktorá v mnohých prípadoch zachraňuje ľudské životy.

Celý článok


Klauni rozdávali úsmevy na chodbách bánovskej nemocnice

2.6.2016

Sviatok detí premenil Nemocnicu Bánovce, ktorá je manažérsky riadená spoločnosťou AGEL na veľké javisko. Na ňom účinkovali klauni Cyril a Maximilián.

Celý článok


V bánovskej nemocnici začali vykonávať artroskopické operácie zápästia

13.5.2016

Na oddelení jednodňovej chirurgie v NEMOCNICI Bánovce – 3. súkromnej nemocnici, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, v týchto dňoch začali vykonávať pri liečbe zápästia artroskopické operácie. Moderná operačná metóda má pre pacientov množstvo výhod, ako sú malé operačné rany, krátke trvanie operačného výkonu, minimálne pooperačné bolesti, rýchle hojenie a skorá mobilizácia, minimálne množstvo komplikácií a výborné estetické výsledky.

Celý článok


V pôrodnici NEMOCNICE Bánovce sa rodí čoraz viac detí

2.5.2016

V pôrodnici NEMOCNICE Bánovce – 3. súkromnej nemocnici, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek. Presne 163 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 81 chlapčekov a 82 dievčatiek pomohli k 30. aprílu 2016 na svet zdravotníci v Bánovciach. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 15 bábätiek viac ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol apríl, kedy sa narodilo 45 novorodencov.

Celý článok


Moderný ultrazvuk prináša do bánovskej nemocnice kvalitnejšiu diagnostiku

4.4.2016

NEMOCNICA Bánovce – 3. súkromná nemocnica, ktorá je manažérsky riadená skupinou AGEL, od dnes, 4 apríla 2016, začala využívať na svojom gynekologicko-pôrodníckom oddelení moderný ultrazvuk novej generácie. Mobilný ultrazvukový prístroj prináša do nemocnice výrazne lepšiu a kvalitnejšiu diagnostiku a pre budúcich rodičov aj možnosť počiatočného vizuálneho kontaktu s ešte nenarodeným dieťaťom. Investícia do medicínskeho zariadenia presiahla viac ako 50 tisíc eur. V gynekologickej ambulancii ho slávnostne odovzdal člen dozornej rady nemocnice Ing. Michal Pišoja lekárke gynekologicko- pôrodníckeho oddelenia MUDr. Timei Aujeskej za účasti riaditeľky nemocnice MUDr. Mini Bobockej.

Celý článok


Bánovská nemocnica skvalitňuje operačné sály

11.3.2016

Operačné sály NEMOCNICE Bánovce-3.súkromnej nemocnice, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa zmodernizovali. Pribudol nový operačný stôl a elektrokoagulátor, ktorý sa používa na zastavenie krvácania pri chirurgických zákrokoch. Investícia do skvalitnenia operačných sál stála nemocnicu viac ako 30 tisíc EUR.

Celý článok


Nový arthroskop s novou optikou skvalitní Jednodňovú zdravotnú starostlivosť v ortopédii

26.2.2016

Novú arthroskopickú zostavu v týchto dňoch začali využívať lekári na Jednodňovej zdravotnej starostlivosti v ortopédii NEMOCNICE Bánovce-3.súkromnej nemocnici, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL. Prístrojové vybavenie je určené na arthroskopické operácie kolenného, ramenného a členkového kĺbu. Arthroskopická zostava spolu s novou 2,7 mm optikou vyšla nemocnicu na viac ako 40 tisíc EUR. Nová 2,7mm optika bude slúžiť na arthroskopické operácie zápästia, prípadne artroskopické operácie detských kolien.

Celý článok


Zrušená zubná pohotovosť

1.1.2016

NEMOCNICA Bánovce od roku 2015 nezabezpečuje na žiadosť lekárov stomatologickú - zubnú pohotovosť. Najbližšia zubná pohotovosť je prevádzkovaná v Trenčíne.

Celý článok


Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL