Logo

Vy a Vaše zdravie Sme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novinky a médiá


Na jeseň a v zime sa vitamín D netvorí, je potrebné ho nahrádzať najmä u starších pacientov

28.9.2020

Prvý jesenný deň je za nami, dni sa skracujú a slnečných dní ubúda. Tento faktor má vplyv aj na naše zdravie, pretože nedostatok vitamínu D, ktorý sa tvorí na koži prostredníctvom pôsobenia slnečného žiarenia, môže spôsobiť zdravotné komplikácie. Kedy je čas ho začať dopĺňať, pre ktoré skupiny pacientov je to dôležité a v akej forme, sme sa opýtali MUDr. Soni Lobotkovej, lekárky z interného oddelenia v Nemocnici AGEL Bánovce.

Celý článok


Pätnásť rokov každý deň usmerňuje a radí pacientom v nemocnici. Jej zdravotným nástrojom je vľúdne slovo a milý úsmev

21.9.2020

Pätnásty rok prichádza každý deň do svojej nemocnice, aby ľuďom poradila, pomohla s požiadavkami, usmernila ich, vysvetlila im kde, čo a ako nájdu. Sama síce nelieči, ale niekedy je liekom aj vľúdne slovo, ochota a milý úsmev. Je prvou kontaktnou osobou, keď pacient zavíta do nemocnice a nevie, ako ďalej. Ako vlastne vyzerá práca dlhoročnej recepčnej v nemocnici AGEL Bánovce nám prezradila Anna Rychtárechová.

Celý článok


Anestéziologické sestry z bánovskej nemocnice zachránili vďaka prvej pomoci životy aj mimo svojej práce. Obe sa zhodujú: "Pociťovali sme obrovskú zodpovednosť“

11.9.2020

Správne poskytnutá prvá pomoc môže za pár sekúnd zachrániť život. K rôznym situáciám, kedy je treba konať rýchlo a poskytnúť bezprostredne prvú pomoc, dochádza často aj mimo nemocníc. Zdravotníci sú síce na podobné situácie zvyknutí, avšak zachraňovať život bez potrebného vybavenia a počas voľných chvíľ, je aj pre nich stresujúce a náročné. Svoje o tom vedia aj dve anestéziologické sestry z Jednodňovej zdravotnej starostlivosti z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


8. september je Svetovým dňom fyzikálnej terapie Fyziatri sa zhodujú: ,,Ak človek poctivo cvičí, dokáže sa aj úplne vyliečiť“

8.9.2020

Majú za sebou 18 mesiacov úspešného fungovania, takmer 360 hospitalizovaných pacientov. Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Bánovce každým dňom získava stále väčšiu popularitu u pacientov, čo potvrdzuje, aký má cielená rehabilitácia a správne cvičenie význam pri doliečovaní diagnóz, súvisiacich s pohybovým ústrojenstvom. Pri príležitosti Svetového dňa fyzikálnej terapie, nám viaceré tajomstvá tohto odboru objasnili odborníčky z Nemocnice AGEL Bánovce.

Celý článok


Ortopéd radí rodičom, ako správne pripraviť deti do školy

31.8.2020

Nový školský rok je za dverami a žiaci už o pár dní opäť zasadnú do školských lavíc. Ťažké školské tašky, správne sedenie v lavici, vhodné prezuvky či adekvátna pohybová aktivita detí. Aj to sú témy, ktoré rodičov najmä mladších žiakov trápia. Porozprávali sme sa preto s MUDr. Mariánom Nosáľom, ortopédom z Nemocnice AGEL Bánovce, ako deti do školy pripraviť čo najlepšie.

Celý článok


Pomáhať ľudským srdciam sa mu stalo celoživotnou srdcovou záležitosťou

11.8.2020

Takmer polovicu svojho života strávil v Nemocnici AGEL Bánovce, aby pomohol tým, ktorí za ním prišli nielen s bolesťami srdiečka. Obdivuhodne, takmer tri desaťročia, vykonával funkciu primára. Je len málo takých, ktorí by v Bánovciach nad Bebravou a okolí nepoznali meno doktora Petra Trnovského. Sympatický lekár, skvelý odborník a kolega so zmyslom pre humor, milujúci otec a starý otec.

Celý článok


Jednodňová chirurgia v bánovskej nemocnici už funguje v štandardnom režime

11.8.2020

Jednodňová zdravotná služba v Nemocnici AGEL Bánovce sa od pondelka 10. augusta vrátila k štandardnému režimu, avšak s jednou novinkou. Pred samotným zákrokom musí pacient byť testovaný na COVID-19 s negatívnym výsledkom.

Celý článok


V lete pozor na potraviny, ale aj na dostatočný príjem tekutín

31.7.2020

Leto je obdobím kúpalísk, grilovačiek alebo výletov, tieto aktivity však skrývajú pre deti, ale aj pre dospelých mnoho nástrah. Primárka interného oddelenia Nemocnice AGEL Bánovce radí, čomu sa v lete vystríhať a ako reagovať v prípade komplikácií.

Celý článok


Vášňou interného lekára z bánovskej nemocnice je beh: ,,Myšlienku „hýbať sa“ sa snažím odovzdávať aj svojím pacientom“

28.7.2020

MUDr. Mário Drozdík je námestníkom pre liečebno-preventívnu starostlivosť v Nemocnici AGEL Bánovce, pacientom sa venuje v Ambulancii vnútorného lekárstva a medzi svojimi kolegami je známy tým, že dbá o svoje zdravie. Jeho celoživotnou vášňou je beh a ročne odbehne 3 až 4 polmaratóny.

Celý článok


Oznam

15.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie regionálnej epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 od 15.7.2020 dochádza ku zmene pri vstupu do nemocnice:

Celý článok


Nemocnica AGEL Bánovce prijala v súvislosti s výskytom COVID pozitívnych občanov mimoriadne opatrenia

15.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie regionálnej epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 v Bánovciach nad Bebravou, Nemocnica AGEL Bánovce opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia, na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Pacienti sa naučili byť zodpovední voči sebe aj ostatným

13.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice AGEL Bánovce a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľkou, MUDr. Minou Bobockou.

Celý článok


V bánovskej nemocnici poskytujú mladým lekárom možnosti na sebarealizáciu a kariérny rast

7.7.2020

Nemocnica AGEL Bánovce poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre takmer 40-tisíc obyvateľov spádovej oblasti. Uplatnenie v nej našli mnohí mladí lekári priamo po skončení štúdia. Zhodujú sa v jednom – v bánovskej nemocnici sú spokojní, oceňujú prístup vedenia, moderné vybavenie nemocnice a možnosti kariérneho rastu.

Celý článok


Seniori v lete vôbec nemusia cítiť smäd a môže im byť aj v horúčavách zima

1.7.2020

Horúčavy, ktoré sprevádzajú letné mesiace, môžu byť závažnou zdravotnou hrozbou pre staršie generácie. Riziko komplikácií sa zvyšuje u tých seniorov, ktorí majú dlhotrvajúce zdravotné problémy, alebo sú hospitalizovaní v nemocniciach. Zvládnuť kombináciu extrémnych teplôt, konkrétnej diagnózy a celkového režimu je obrovskou výzvou pre oddelenia dlhodobo chorých pacientov v zdravotníckych zariadeniach. Musia totiž zvažovať čo najlepšiu kombináciu optimálnej teploty, pitného režimu, individuálnych pocitov zimy a tepla u jednotlivých pacientov a liečbu konkrétnej diagnózy.

Celý článok


Nemocnica Bánovce zmenila režim triáže pacientov

25.6.2020

Nemocnica Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v súvislosti s uvoľňovaním opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu ukončila doterajší režim centrálneho triedenia pacientov (triáže) pri vstupe do nemocnice. Celý proces pri návšteve nemocnice je tak pre pacienta jednoduchší a rýchlejší.

Celý článok


Ďakovný list riaditeľky 3. súkromnej nemocnice Bánovce nad Bebravou, člen skupiny AGEL, MUDr. Miny Bobockej

16.6.2020

Ďakovný list riaditeľky 3. súkromnej nemocnice Bánovce nad Bebravou, člen skupiny AGEL, MUDr. Miny Bobockej

Celý článok


Rehabilitácia v Nemocnici Bánovce funguje takmer naplno, opatrenia ale naďalej platia

5.6.2020

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie v Nemocnici Bánovce, 3. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenalo po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet pacientov. Pacienti, ktorí ale majú vážnejšie problémy, navštevovali lekárov pravidelne aj počas posledných dvoch mesiacov.

Celý článok


Nemocnica Bánovce opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov

5.6.2020

Nemocnica Bánovce, člen skupiny AGEL, vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní. Platia však pri nich určité obmedzenia. Zákaz návštev trval od 6. marca 2020.

Celý článok


Nemocnica Bánovce začala testovanie na koronavírus COVID-19

27.4.2020

Nemocnica Bánovce, 3.súkromná nemocnica s.r.o. , člen skupiny AGEL, začne od utorka 28. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa v nemocnici bude možné v stanovených termínoch. Cena testu je 65 EUR.

Celý článok


Testovanie pacientov na COVID-19

24.4.2020

Od 28. 4. 2020, vrátane 28. 4. 2020, NEMOCNICA Bánovce - 3. súkromná nemocnica, s.r.o. spúšťa testovanie pacientov na COVID-19. Odberové miesto sa nachádza z boku nemocnice pri ambulancii TAPCH (pľúcna ambulancia) je riadne označené “ODBEROVÉ MIESTO COVID -19“ Odbery sa budú realizovať každý utorok v čase 7:00 – 13:00 hod.

Celý článok


,,Nielen láska, ale aj imunita ide cez žalúdok,“ hovorí riaditeľka Nemocnice Bánovce

8.4.2020

Nemocnica Bánovce, tretia súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, tiež prijala mimoriadne opatrenia vzhľadom na šíriaci sa koronavírus COVID-19. O aké opatrenia ide, ako ovplyvnili chod a organizáciu nemocnice a na podrobnosti o novom víruse sme sa spýtali MUDr. Miny Bobockej, riaditeľky nemocnice. V týchto dňoch sa vo všetkých zdravotníckych zariadeniach prijímajú rôzne opatrenia, ktoré majú chrániť nielen pacientov, ale aj personál. Aké opatrenia ste prijali v bánovskej nemocnici?

Celý článok


Nemocnica Bánovce je kvôli nedostatku lekárov nútená zatvoriť detské oddelenie

25.11.2019

Nemocnica Bánovce, tretia súkromná nemocnica, je nútená zatvoriť tamojšie detské oddelenie. Na základe rozhodnutia vedenia nemocnice by k definitívnemu ukončeniu činnosti oddelenia malo dôjsť k 1. decembru 2019. Dôvodom tohto rozhodnutia je nedostatočná obsadenosť oddelenia pacientami a akútny nedostatok kvalifikovaných lekárov, s ktorým nemocnica bojuje takmer tri roky. Za posledné obdobie odišli štyri lekárky na materskú, jediný atestovaný lekár odchádza do dôchodku. Táto situácia je, bohužiaľ, odrazom aktuálneho stavu v rámci celého Slovenska i strednej Európy s kritickým nedostatkom lekárov, špeciálne v oblasti pediatrie. Jediným možným riešením je okamžité systémové opatrenie na zvýšenie počtu kvalifikovaných lekárov. Bez neho sa tento problém bude do budúcnosti prehlbovať.

Celý článok


Bánovská nemocnica sa zapojila do biomedicínskeho výskumu

21.6.2019

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, v spolupráci s partnermi sa účastní biomedicínskeho výskumu na Slovensku, ktorý má pomôcť pri liečbe pacientov nakazených baktériou Clostridium difficile. Zdravotnícke zariadenie je prvé na Slovensku, kde transplantovali certifikovanú zmrazenú suspenziu fekálnych filtrátov od nepríbuzných darcov pri liečbe opakovaných infekcií.

Celý článok


Bánovská nemocnica otvorila nové lôžkové oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

10.4.2019

Bánovská nemocnica otvorila 1. apríla 2019 lôžkové oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie spolu s príslušnou ambulanciou. Zdravotná staroslivosť je zazmluvnené všetkými zdravotnými poisťovňami na území Slovenskej republiky. Zriadením lôžkového oddelenia vytvorilo zdravotnícke zariadenie pre pacientov vysoko komfortný celok poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


NEMOCNICA Bánovce rozširuje zdravotnú starostlivosť o oddelenie FBaLR

28.3.2019

Vážení občania, chceme Vás informovať o otvorení nového lôžkového oddelenia FBaLR v NEMOCNICI Bánovce. Oddelenie sa nachádza na 1. poschodí nemocnice. V tomto zariadení bude poskytovaná komplexná rehabilitačná starostlivosť pre pacientov s ochoreniami pohybového a nervového systému, po úrazoch a operáciach.

Celý článok


Nemocnica Bánovce rozširuje a modernizuje zdravotnú starostlivosť v gynekologickej ambulancii

25.8.2018

Po novom sa zmení systém zdravotnej starostlivosti v súvislosti s personálnym obsadením v ambulancii. Doteraz sa lekári striedali v nadväznosti na rozpis služieb na oddelení, po novom nájdu pacientky v ambulancii len jednu – stálu lekárku. Zmeny nastanú aj v samotnej komunikácií, pacientky budú môcť využiť rozšírené spektrum online komunikácie. Nemocničnú gynekologickú ambulanciu budú môcť využiť aj budúce mamičky, realizuje sa na nej 3D/4D sonografia s možnosťou vytvorenia fotografie nenarodeného dieťatka. Výhodou gynekologickej ambulancie sú krátke čakacie doby.

Celý článok


Bánovská nemocnica rozširuje zdravotnú starostlivosť na ortopedickej ambulancii

10.7.2018

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, rozširuje ambulantnú zdravotnú starostlivosť v ortopédii. Od 1. júla došlo k zmene ordinačnej doby v ortopedickej ambulancii. Po novom bude lekár vyšetrovať pacientov každú stredu od 7:00 hod. do 17:00 hod..

Celý článok


Bábätká budú strážiť nové monitory dychu

6.4.2018

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, sa stala súčasťou projektu Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“. Vďaka piatim novým monitorom budú sledované všetky detské postieľky pre novorodencov v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Predpôrodnú prípravu absolvuje takmer 70 percent prvorodičiek

28.3.2018

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, zvyšuje povedomie o ochrane ľudského života pred narodením. Počas predpôrodnej prípravy dokáže zdravotnícky personál odpovedať na mnohé otázky, obzvlášť od žien, ktoré sa mamičkou stanú po prvýkrát. V bánovskej nemocnici ju absolvuje približne 7 z 10 prvorodičiek.

Celý článok


Podľa posledného prieskumu poistencov sme najlepšia všeobecná nemocnica v Trenčianskom kraji

19.3.2018

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, uzatvára top desiatku najlepších všeobecných nemocníc na Slovensku. V prieskume to potvrdili poistenci najväčšej súkromnej poisťovne. Dôvera zaradila bánovskú nemocnicu aj na prvé miesto v hodnotení všeobecných nemocníc v Trenčianskom kraji.

Celý článok


Bánovská nemocnica každoročne zvyšuje počet pôrodov

13.3.2018

V NEMOCNICI Bánovce, člen skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detí. Za celý rok 2017 zaznamenala pôrodnica 552 pôrodov, pri ktorých sa narodilo 557 detí, 302 chlapcov a 250 dievčat, pätoro dvojčiat. Predvlani sa narodilo v Bánovciach o 21 detí menej. V roku 2015 bolo za celý rok 482 pôrodov a o rok predtým 336.

Celý článok


Bánovská pôrodnica zažíva baby boom

8.1.2018

V pôrodnici NEMOCNICE Bánovce – 3. súkromnej nemocnici, člen skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detí. Hotový baby boom zažíva bánovská pôrodnica v týchto dňoch. Od Štedrého dňa tu prišlo na svet štrnásť novorodencov.

Celý článok


Vianočné prianie MUDr. Mini Bobockej

20.12.2017

Vážení pacienti, v mene svojom i v mene mojich kolegov Vám k nastávajúcim vianočným sviatkom želám ich pokojné prežitie, šťastie a lásku v kruhu Vašich blízkych a nech je pre Vás rok 2018 úspešný a bohatý na nezabudnuteľné chvíle.

Celý článok


Jesenné počasie predznamenáva obdobie detskej nádchy

3.10.2017

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch spúšťa informačnú kampaň, apeluje na rodičov, aby svojím deťom venovali pozornosť, ak trpia nádchou. Toto ochorenie postihuje deti hlavne počas prvých jesenných dní, veľmi rozšírené je v detských kolektívoch.

Celý článok


Bánovčanom pred nemocnicou bezplatne vyšetria hladinu cukru v krvi

11.9.2017

Pacienti, ktorí 18. septembra 2017 navštívia NEMOCNICU, člen skupiny AGEL, si budú môcť v dopoludňajších hodinách v čase medzi 9.00 a 15.00 hod. nechať bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi. Vysoká hladina cukru v krvi je jedným z príznakov cukrovky a predznamenáva mnohé ďalšie ochorenia.

Celý článok


V bánovskej nemocnici pomáhajú deťom Vojtovou metódou

17.8.2017

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, poskytuje malým pacientom na oddelení rehabilitácie a fyzioterapie výraznú pomoc pri rozvoji motorického vývoja. Počty detí využívajúcich fyzioterapeutickú starostlivosť sa každoročne zvyšujú

Celý článok


NEMOCNICA Bánovce modernizuje prístrojové vybavenie

18.7.2017

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, pracuje od júla 2017 s novým prístrojovým vybavením v celkovej hodnote 6204 eur. Mesto Bánovce nad Bebravou prispelo k jeho nákupu sumou 2500 eur. Nové medicínske prístroje slúžia pacientom pri rehabilitáciách a na operačnej sále.

Celý článok


Deň detí v bánovskej nemocnici

5.6.2017

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL zorganizovala pre deti výnimočný program, ktorý bol rozdelený do dvoch častí. Všetko sa začalo v piatok 2. júna 2017 na detskom oddelení. Oslava vyvrcholila v sobotu 3. júna veľkým výletom. Deti zamestnancov si užili zábavu v aquaparku v Bešeňovej.

Celý článok


Ocenenie Sestra roka 2017

1.6.2017

V NEMOCNICI Bánovce - 3. súkromnej nemocnici, člen skupiny AGEL sa 30. mája 2017 uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení, ktoré si prevzalo deväť sestier. Za ich záslužnú prácu sa verejne poďakovali riaditeľka nemocnice MUDr. Mina Bobocká, námestníčka pre ošetrovateľstvo Erika Mišiaková a prezidentka Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek Zuzana Jeřábková.

Celý článok


Biele srdcia získali sestry z bánovskej nemocnice

12.5.2017

NEMOCNICA Bánovce zažila výnimočný deň. Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier boli ocenené sestry, ktoré svoj život zasvätili ošetrovateľskej práci. Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek ocenila prestížnou cenou Biele srdce zdravotné sestry z NEMOCNICE Bánovce, 3. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL. Včera 11. mája si ho prevzali Anna Amerštainová vrchná sestra a Anna Filinová sestra gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia.

Celý článok


Lekári z bánovskej nemocnice bežali maratón v Prahe

9.5.2017

Lekári Andrej Falát a Mário Drozdík z NEMOCNICE Bánovce - 3. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL, sa v nedeľu 7. mája pridali k športovcom, ktorí sa zúčastnili svetoznámeho maratónu v Prahe. Po niekoľkohodinovom behu, ktorý štartoval na Staromestskom námestí skončili úspešne v cieli.

Celý článok


Projekt „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“ pomáha novorodencom v Bánovciach nad Bebravou

14.2.2017

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL sa zapojila do charitatívneho projektu, ktorého cieľom bolo pomôcť slovenským nemocniciam. Spoločnosť LIDL v spolupráci s Nadáciou Pontis prispeli k tomu, že v Bánovciach nad Bebravou využívajú novorodenci novú medicínsku techniku.

Celý článok


NEMOCNICA Bánovce má prvé bábätko v roku 2017. Je ním dievčatko Riley

2.1.2017

Prvý bábätkom v roku 2017 v bánovskej nemocnici je Riley Uhrinová. Narodila sa 2. januára o 12:02 hod.. Jej prvé miery sú 4190 gramov a 52 centimetrov.

Celý článok


Vianoce v bánovskej nemocnici

22.12.2016

Akútni pacienti budú počas Vianoc tráviť sviatky vo sviatočne vyzdobenej nemocnici. Tým, ktorých neobmedzujú diéty, sa bude podávať tradičná štedrá večera.

Celý článok


Päťdesiat senior boxov bolo darovaných pacientom z ODCH

22.12.2016

V rámci druhej etapy verejno-prospešného projektu pre oblasť zlepšenia pripravenosti rodín na zabezpečenie starostlivosti o vážne a dlhodobo chorých boli našim päťdesiatim pacientom odovzdané Senior boxi. Garantom celoslovenského projektu je Ošetrovateľské centrum a Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom,n.o..

Celý článok


Vianočné prianie MUDr. Mini Bobockej riaditeľky NEMOCNICE Bánovce

22.12.2016

Vianoce sú najľudskejší a najláskavejší čas v roku. Sú obdobím, keď sa každý snaží byť s blízkymi, keď si viac uvedomujeme silu priateľstva, lásky, úcty a obetavosti. To všetkom sú hodnoty, ktoré znamenajú veľa pre každú rodinu.

Celý článok


Bánovská pôrodnica má výnimočný päťstý pôrod

8.12.2016

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, privítala na svete malého Kamila Panáka, ktorý sa narodil počas päťstého pôrodu v jej pôrodnici od začiatku roku 2016. Mamička Martina Panáková prišla do bánovskej nemocnice rodiť z Trenčianskej Turnej. Malý Kamilko sa narodil 7. decembra 2016 o dvadsiatejprvej hodine a tridsiatej minúte s mierami 3300 gramov a 50 centimetrov.

Celý článok


Bánovská nemocnica dnes privítala približne 400 ľudí na svojom prvom DOD

21.10.2016

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, dnes 21. októbra 2016, privítala na svojom prvom verejne prístupnom Dni otvorených dverí (DOD) 50 žiakov a viac ako 350 ľudí zo širokej verejnosti. DOD, ktorý sa konal priamo v nemocnici, sa zúčastnili aj hospitalizovaní pacienti. Toto podujatie bolo zamerané na prevenciu, bolo určené hlavne pre širokú verejnosť. Jedným z garantov akcie bola najväčšia zdravotná poisťovňa na Slovensku.

Celý článok


Bánovská nemocnica sa pripravuje na Deň otvorených dverí

17.10.2016

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, predstaví široké portfólio aktivít, ktoré budú zamerané na prevenciu. Už v piatok 21. októbra 2016 v čase od 10:30 do 17:00 hodiny sa širokej verejnosti budú venovať zdravotníci priamo pred nemocnicou. Partnerom podujatia je i najväčšia zdravotná poisťovňa na Slovenku.

Celý článok


Bánovská nemocnica vynovila izby na oddelení dlhodobo chorých

12.10.2016

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch začala s vynovovaním izieb na oddelení dlhodobo chorých. Investícia do nákupu 15 celkom nových polohovateľných lôžok a 50 nočných stolíkov stála nemocnicu viac ako 26 tisíc eur, čím sa zvýšil komfort pacientov.

Celý článok


Deň otvorených dverí v bánovskej nemocnici

26.9.2016

NEMOCNICA Bánovce, 3. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, otvorí svoje brány verejnosti v piatok 21. októbra 2016 v čase od 10:30 do 17:00 hodiny. Deň otvorených dverí bude pre nemocnicu premiérou. Hlavným cieľom podujatia bude priblížiť preventívne zdravotnícke aktivity širokej verejnosti.

Celý článok


Polovica rodičiek bánovskej nemocnice využíva epidurálnu analgéziu pri pôrode

19.9.2016

NEMOCNICA Bánovce - 3. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenáva v poslednom období vyššie počty pri využívaní epidurálnej pôrodnej analgézie. Ide o jednu z moderných metód tlmenia pôrodných bolestí, ktorú až polovica rodičiek využíva pri pôrode.

Celý článok


NEMOCNICA Bánovce zorganizovala Letnú kvapku krvi

28.7.2016

V NEMOCNICI Bánovce - 3. súkromnej nemocnici, ktorá je manažérsky riadená skupinou AGEL, sa včera 27. júla 2016, uskutočnil prvý organizovaný odber pod názvom Letná kvapka krvi. Partnerom akcie bola Transfúzna služba Slovenskej republiky. V senácule nemocnice šesť zdravotníkov odoberalo počas dopoludnia tú najcennejšiu tekutinu, ktorá v mnohých prípadoch zachraňuje ľudské životy.

Celý článok


Klauni rozdávali úsmevy na chodbách bánovskej nemocnice

2.6.2016

Sviatok detí premenil Nemocnicu Bánovce, ktorá je manažérsky riadená spoločnosťou AGEL na veľké javisko. Na ňom účinkovali klauni Cyril a Maximilián.

Celý článok


V bánovskej nemocnici začali vykonávať artroskopické operácie zápästia

13.5.2016

Na oddelení jednodňovej chirurgie v NEMOCNICI Bánovce – 3. súkromnej nemocnici, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, v týchto dňoch začali vykonávať pri liečbe zápästia artroskopické operácie. Moderná operačná metóda má pre pacientov množstvo výhod, ako sú malé operačné rany, krátke trvanie operačného výkonu, minimálne pooperačné bolesti, rýchle hojenie a skorá mobilizácia, minimálne množstvo komplikácií a výborné estetické výsledky.

Celý článok


V pôrodnici NEMOCNICE Bánovce sa rodí čoraz viac detí

2.5.2016

V pôrodnici NEMOCNICE Bánovce – 3. súkromnej nemocnici, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek. Presne 163 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 81 chlapčekov a 82 dievčatiek pomohli k 30. aprílu 2016 na svet zdravotníci v Bánovciach. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 15 bábätiek viac ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol apríl, kedy sa narodilo 45 novorodencov.

Celý článok


Moderný ultrazvuk prináša do bánovskej nemocnice kvalitnejšiu diagnostiku

4.4.2016

NEMOCNICA Bánovce – 3. súkromná nemocnica, ktorá je manažérsky riadená skupinou AGEL, od dnes, 4 apríla 2016, začala využívať na svojom gynekologicko-pôrodníckom oddelení moderný ultrazvuk novej generácie. Mobilný ultrazvukový prístroj prináša do nemocnice výrazne lepšiu a kvalitnejšiu diagnostiku a pre budúcich rodičov aj možnosť počiatočného vizuálneho kontaktu s ešte nenarodeným dieťaťom. Investícia do medicínskeho zariadenia presiahla viac ako 50 tisíc eur. V gynekologickej ambulancii ho slávnostne odovzdal člen dozornej rady nemocnice Ing. Michal Pišoja lekárke gynekologicko- pôrodníckeho oddelenia MUDr. Timei Aujeskej za účasti riaditeľky nemocnice MUDr. Mini Bobockej.

Celý článok


Bánovská nemocnica skvalitňuje operačné sály

11.3.2016

Operačné sály NEMOCNICE Bánovce-3.súkromnej nemocnice, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa zmodernizovali. Pribudol nový operačný stôl a elektrokoagulátor, ktorý sa používa na zastavenie krvácania pri chirurgických zákrokoch. Investícia do skvalitnenia operačných sál stála nemocnicu viac ako 30 tisíc EUR.

Celý článok


Nový arthroskop s novou optikou skvalitní Jednodňovú zdravotnú starostlivosť v ortopédii

26.2.2016

Novú arthroskopickú zostavu v týchto dňoch začali využívať lekári na Jednodňovej zdravotnej starostlivosti v ortopédii NEMOCNICE Bánovce-3.súkromnej nemocnici, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL. Prístrojové vybavenie je určené na arthroskopické operácie kolenného, ramenného a členkového kĺbu. Arthroskopická zostava spolu s novou 2,7 mm optikou vyšla nemocnicu na viac ako 40 tisíc EUR. Nová 2,7mm optika bude slúžiť na arthroskopické operácie zápästia, prípadne artroskopické operácie detských kolien.

Celý článok


Zrušená zubná pohotovosť

1.1.2016

NEMOCNICA Bánovce od roku 2015 nezabezpečuje na žiadosť lekárov stomatologickú - zubnú pohotovosť. Najbližšia zubná pohotovosť je prevádzkovaná v Trenčíne.

Celý článok