Päťdesiat senior boxov bolo darovaných pacientom z ODCH

22.12.2016

V rámci druhej etapy verejno-prospešného projektu pre oblasť zlepšenia pripravenosti rodín na zabezpečenie starostlivosti o vážne a dlhodobo chorých boli našim päťdesiatim pacientom odovzdané Senior boxi. Garantom celoslovenského projektu je Ošetrovateľské centrum a Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom,n.o..

Cieľovou skupinou sú pacienti, ktorí majú byť po hospitalizácii z nemocnice prepustení do domáceho prostredia. Senior box pomôže zlepšiť kvalitu starostlivosti,  redukovať riziká bežných komplikácií, zmierniť pocity bezmocnosti, strachu a beznádeje pacientov a ich blízkych.

Pre rok 2016 bolo v spolupráci partnermi pripravených  na distribúciu 2500 ks Senior boxov. V rámci druhej etapy projektu dostala naša nemocnica 50 kusov, ktoré putovali k seniorom na oddelenie dlhodobo chorých.