Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

038 / 762 41 11

O nemocnici

NEMOCNICA Bánovce má prvé bábätko v roku 2017. Je ním dievčatko Riley

2.1.2017

Prvý bábätkom v roku 2017 v bánovskej nemocnici je Riley Uhrinová. Narodila sa 2. januára o 12:02 hod.. Jej prvé miery sú 4190 gramov a 52 centimetrov.

Mamička Jana Uhrinová  je dvadsaťdeväť ročná druhorodička a do bánovskej pôrodnice prišla z Partizánskeho. Dievčatko s netradičným menom Riley  doma čaká ročný braček. 

,,Pôrod prebehol spontánne a  bez komplikácií, rodičke sme na želanie aplikovali epidurálnu analgézu. Išlo o štandardný a plánovaný pôrod. Dieťatko sa narodilo v poriadku. Do života mu prajeme hlavne veľa zdravia a šťastia. Za celý kolektív nášho genekologicko – pôrodníckeho oddelenia gratulujem mamičke ku krásnej dcérke, ˜ povedala MUDr. Zuzana Mináriková, ktorá viedla pôrod. MUDr. Ivana Hanáková z detského oddelenia taktiež uviedla, že malá  Riley je  zdravé bábätko, ktoré sa narodilo bez  urgentnej medicínskej pomoci neonatológov.  

,,Prvé bábätko v novom roku je vždy veľmi očakávané, celá nemocnica sa naň veľmi tešíme. V našej pôrodnici sa výnimočne rodí počas silvestrovskej noci. Teší nás, že mamička si vybrala našu pôrodnicu a sme vďační za jej dôveru. Jej rodičom v mene celej našej nemocnice gratulujem ku krásnej dcérke, ˜ dodala MUDr. Mina Bobocká riaditeľka bánovskej nemocnice.

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL zaznamenala v minulom roku rekordný počet pôrodov. V roku 2016 ich bolo dovedna 531 z toho 266 bolo chlapcov a 265 bolo dievčat. 

Späť

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL