Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Nemocnica AGEL Bánovce prijala v súvislosti s výskytom COVID pozitívnych občanov mimoriadne opatrenia

15.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie regionálnej epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 v Bánovciach nad Bebravou, Nemocnica AGEL Bánovce opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia, na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Od dnešného dňa v Nemocnici AGEL Bánovce dochádza ku zmene organizácie pri vstupe do nemocnice. Pri hlavnom vchode je znovu realizované triedenie pacientov – tzv. triáž, a to v pracovné dni v čase od 06.00 hod  do 16.00 hod.  Zamestnanci nemocnice pre všetkých,  ktorí do nemocnice prichádzajú, zabezpečia dezinfekciu rúk a skontrolujú použitie rúšok v súlade s odporučením Úradu verejného zdravotníctva.

,,Zisťovanie anamnestických údajov a prehlásenie pacienta, alebo tretej osoby v súvislosti s COVID-19 je v kompetencii jednotlivých našich oddelení a ambulancií. Zápis informácie ku COVID-19 pacienta aj jeho sprievodu do príslušnej zdravotnej dokumentácie je povinný,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL MUDr. Mina Bobocká.

Od dnešného dňa znovu platí až do odvolania v Nemocnici AGEL Bánovce prísny zákaz návštev na lôžkových oddeleniach. ,,Všetkých pacientov, ktorí prichádzajú na naše ambulancie, žiadame o dôsledné dodržiavanie hygienických opatrení, o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou. V prípade pozitívnej  epidemiologickej anamnézy je nutné bezodkladne kontaktovať  RÚVZ Trenčín,“ dodala riaditeľka Nemocnice AGEL Trenčín MUDr. Mina Bobocká.

Späť

Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL