Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Jednodňová chirurgia v bánovskej nemocnici už funguje v štandardnom režime

11.8.2020

Jednodňová zdravotná služba v Nemocnici AGEL Bánovce sa od pondelka 10. augusta vrátila k štandardnému režimu, avšak s jednou novinkou. Pred samotným zákrokom musí pacient byť testovaný na COVID-19 s negatívnym výsledkom.

Odbery sa v tomto prípade robia priamo v nemocnici. ,,Testovanie prebieha pár dní pred zákrokom, následne vzorky posielame do AGELLAB vo Zvolene. Až na základe negatívneho výsledku testu na koronavírus COVID-19 sa pristupuje k operácii. Chránený je tak pacient, ale aj náš zdravotnícky  personál,“ hovorí riaditeľka nemocnice MUDr. Mina Bobocká.

Na jednodňovej chirurgii v bánovskej nemocnici vykonávajú operačné zákroky špecialisti, ktorí majú k dispozícii moderné vybavenie a funguje v odboroch všeobecná chirurgia, ortopédia, urológia, plastická a estetická chirurgia a cievna chirurgia. ,,Najčastejšími zákrokmi v odbore ortopédia sú artroskopia ramena alebo kolena, členku, zápästia, ale aj iné drobné operačné zákroky. Chirurgické zákroky sa vykonávajú zväčša laparoskopicky, ide najmä o operácie hernií a žlčníka,“ hovorí MUDr. Mina Bobocká. Výnimkou na oddelení jednodňovej chirurgie nie sú ani operácie viečok, facelifting či úprava prsníkov.

Späť

Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL