Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

038 / 762 41 11

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Bánovce v piatok otestovali 620 ľudí

9.11.2020

Nemocnica AGEL Bánovce sa v piatok opäť zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za deň celkovo odobrali zdravotníci vzorky viac ako 610 testovaným zamestnancom, ich rodinným príslušníkom a ležiacim pacientom. Nemocnica testovala aj samoplatcov metódou PCR.

,,Počas minulého piatku sme otestovali 10 samoplatcov. Antigénovými testami sme otestovali 579 zamestnancov nemocnice a ich príbuzných, ale aj 31 pacientov, zachytili sme spolu 11 pozitívnych prípadov,“ hovorí riaditeľka MUDr. Mina Bobocká. ,,Oba uplynulé víkendy boli pre nás náročné, avšak naše tímy to zvládli perfektne, a to aj napriek vysokému zaťaženiu počas predošlých týždňov. Chcela by som opätovne poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do testovania, že aj napriek tomu, že predchádzajúce týždne pracovali od rána do večera, odbery zvládli s dobrou náladou,“ dodáva.

Nemocnica AGEL Bánovce funguje aj napriek epidémii koronavírusu v štandardnom režime, pre pacientov sú otvorené všetky ambulancie a vykonávajú sa aj operačné zákroky. ,,Prebiehajú aj rehabilitačné procedúry a cvičenia s fyzioterapeutmi a röntgenové vyšetrenia,“ hovorí riaditeľka nemocnice.

Späť

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL