Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

038 / 762 41 11

O nemocnici

Nemocnica AGEL Bánovce má vývoj pandémie koronavírusu pod kontrolou aj keď pacientov s koronavírusom je stále veľa

8.3.2021

Nemocnica AGEL Bánovce má vývoj pandémie koronavírusu pod kontrolou, aj keď v regióne stále narastá počet pozitívnych pacientov. Nemocnica má už niekoľko týždňov svoje kapacity naplnené takmer na maximum, vďaka viacerým organizačným opatreniam situáciu zvláda. Zlepšil sa stav zamestnancov, viacerí nosní lekári a sestry sa už vrátili z karantény, veľkým prínosom je aj zaočkovanie zamestnancov.

,,Za minulý týždeň nemocnica vykonala 281 PCR testov, z nich až 76 bolo pozitívnych. Z 803 antigénových testov malo koronavírus 13,“ priblížila aktuálne čísla riaditeľka nemocnice. Okrem bezplatného antigénového testovania je  pre samoplatcov v bánovskom mobilnom odberovom mieste dostupný aj nový druh antigénového testu šetrnejšou metódou výteru z prednej časti nosa, alebo PCR test zo slín, kde pri pozitívnom výsledku testovaný dostane aj informáciu, či má britskú mutáciu koronavírusu. Objednať sa na tieto testy sa dá na portáli www.agellab.sk.

V zmysle protipandemických opatrení v nemocnici stále platí zákaz návštev a vykonávajú sa len urgentné operačné zákroky.

Späť

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL