Bezplatné antigénové testovanie v bánovskej nemocnici bolo zrušené

24.5.2021

Mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie pri Nemocnici AGEL Bánovce bolo po vyše pol roku od dnešného dňa zrušené. Možnosť dať sa v ňom otestovať mali obyvatelia regiónu naposledy v sobotu 22. mája 2021.

Nemocnica AGEL Bánovce od 24. mája už neprevádzkuje mobilné odberové miesto, kde sa dalo 6 dní v týždni bezplatne otestovať antigénovým testom. Zrušenie súvisí s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR o ukončení činnosti  bezplatného antigénového testovania v mobilných odberových miestach a v neposlednom rade aj s priaznivo sa vyvíjajúcou situáciou s pandémiou. K tomuto pozitívnemu vývoju výrazne prispievajú zvyšujúce sa čísla zaočkovaných proti koronavírusu.

„PCR testovanie indikovaných pacientov budeme robiť aj naďalej v nezmenenom režime, teda v pondelok a vo štvrtok, rovnako budeme aj naďalej vykonávať všetky typy vyšetrení samoplatcov, ktoré ponúka AGELLAB,“ vysvetlila riaditeľka nemocnice MUDr. Mina Bobocká.