Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Bánovská nemocnica začína od septembra očkovať aj deti od 12 rokov

31.8.2021

Nemocnica AGEL Bánovce začína od 2. septembra 2021 v rámci svojho vakcinačného centra očkovať aj deti od 12 rokov. Vzhľadom na aktuálny záujem verejnosti o vakcináciu proti koronavírusu, nemocnica upravila očkovacie dni a časy.

„Od septembra vychádzame v ústrety verejnosti a začíname s očkovaním aj detí od 12 rokov. Podarilo sa nám vo vakcinačnom centre zazmluvniť pediatra, čo je podmienka realizácie očkovania detí,“ vysvetľuje MUDr. Anna Zelenáková, koordinátorka vakcinačného centra nemocnice.

Keďže v rámci celého regiónu je menší záujem o očkovanie, nemocnica upravila časy, kedy bude možné sa dať zaočkovať. „Registrovaní záujemcovia prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk sa budú môcť u nás zaočkovať v utorok, štvrtok a v piatok, vždy od 8.00 do 11.00 hod a potom od 12.00 do 14.00 hod.“, vysvetľuje zmeny MUDr. Zelenáková.

Zaočkovať sa budú môcť aj neregistrovaní záujemcovia, a to v rovnakých dňoch a čase.

Nemocnica AGEL Bánovce od začiatku očkovania už podala prvú alebo druhú dávku vakcíny Pfizer/Biontech vyše 22 000 záujemcom. V samotnej nemocnici je zaočkovaných aj 84 % všetkých zamestnancov.

V rámci prevencie proti tretej vlne pandémie nemocnica stále ponúka aj antigénové testovanie za poplatok 5 EUR, a to každý deň od 7.00 do 15.30 hod a počas víkendov od 7.00 do 11.00 hod.

Na testovanie nie je potrebné sa vopred objednať, stačí prísť. Každý testovaný  dostane po testovaní sms správu s výsledkom testovania, všetko funguje cez informačný systém

Nemocnica AGEL Bánovce ponúka aj viaceré druhy PCR testov, pokiaľ však nie je toto vyšetrenie indikované lekárom alebo hygienikom, ide o komerčný produkt a je potrebné za toto vyšetrenie zaplatiť. Tiež je potrebné sa na test vopred objednať buď na webe www.agellab.sk, alebo na rezervacie.agel.sk.

Späť

Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL