Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

038 / 762 41 11

O nemocnici

Bánovská nemocnica vyžaduje testy pred operáciami pacientov aj pri návštevách

6.9.2021

Nemocnica AGEL Bánovce na základe usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 24. augusta prijala nové opatrenia pre hospitalizovaných aj ambulantných pacientov a tiež pre návštevy pacientov. Nové nariadenie platí od dnešného dňa.

„Hospitalizovaní pacienti, ktorí prichádzajú na plánovanú hospitalizáciu vrátane tých, ktorí absolvujú zákroky v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti sú povinní preukázať sa už vykonaným negatívnym RT- PCR testom, nie starším ako 72 hodín,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká.

Testovanie je bezplatné, potrebné je registrovať sa vopred na webovej stránke www.korona.gov.sk. Zvoliť si požiadavka o PCR  testovanie, vyplniť formulár a označiť možnosť „idem na predoperačné vyšetrenie“, uviesť dátum. V prípade, že pacient nejde na operáciu, ale plánovanú hospitalizáciu, je potrebné do poznámky uviesť - plánovaná hospitalizácia.

„Druhou skupinou sú ambulantní pacienti, resp. pacienti, ktorí prichádzajú na rádiodiagnostické vyšetrenie alebo rehabilitáciu. Tí sú povinní sa preukázať sa dokladom o kompletnom očkovaní proti ochoreniu COVID19 (COVID PASS, písomný doklad o očkovaní). Pacienti, ktorí nie sú kompletne očkovaní  sa musia preukázať už vykonaným negatívnym, RT- PCR testom, nie starším ako 72 hodín, alebo antigénovým testom nie starším ako 24 hodín,“ hovorí riaditeľka nemocnice. V prípade potreby testovania je možné antigénový test v mobilnom odberovom mieste Nemocnice AGEL Bánovce. Predtým je potrebné uhradiť manipulačný poplatok 5€ na recepcii nemocnice.

Návštevy pacientov sa v nemocnici riadia podľa aktuálnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Pacienta môžu navštíviť  maximálne dve blízke osoby pacienta,  bez klinických príznakov ochorenia COVID-19, návšteva môže trvať maximálne  20 minút. „Kompletne očkovaní sú povinní preukázať sa dokladom o  očkovaní proti ochoreniu COVID19. Nezaočkovaní, alebo nekompletne očkovaní, sú povinní  preukázať sa  negatívnym  RT- PCR testom, nie starším ako 72 hodín, alebo antigénovým testom nie starším ako 24 hodín,“ dodáva MUDr. Bobocká.

V celej nemocnici naďalej platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest.

Späť

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL