Pozitivita PCR testov v bánovskej nemocnici dosiahla 48 %

9.2.2022

Mobilné odberové miesto Nemocnice AGEL Bánovce v uplynulom týždni vykonalo celkom 321 PCR testov. Až 48 %, teda 154 z nich odhalilo pozitivitu pacientov.

Mobilné odberové miesto bánovskej nemocnice počas troch dní pacientom odobralo 321 vzoriek. „Záujem o testovanie stúpa každým dňom. Naše mobilné odberové miesto okrem PCR testov odoberá 7 dní v týždni aj antigénové testy a nárast ich počtu v posledných týždňoch je výrazný,“ uviedla námestníčka pre ošetrovateľstvo Mgr. Erika Mišiaková.

Z krajín, ktoré majú s mutáciou omikron väčšie skúsenosti, prichádzajú informácie o vhodnosti vykonávania domácich antigénových testov nielen z nosovej sliznice, ale aj z hrdla, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť záchytu variantu omikron. „V odberových miestach na Slovensku sa zatiaľ na základe stanovených odporúčaní antigénové testy robia naďalej iba z nosa, resp. z nosohltanu,“ hovorí námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Mário Drozdík.

Nemocnica AGEL Bánovce má v súčasnosti 6 covid pozitívnych zdravotníckych pracovníkov. Starostlivosť o pacientov však dokáže zabezpečovať aj naďalej bez obmedzení, s výnimkou chirurgickej ambulancie. Tá má v dňoch od 7. do 11. februára skrátenú ordinačnú dobu od 7:00 do 15:00 hod.