Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

038 / 762 41 11

O nemocnici

Novinka v bánovskej nemocnici pomôže pri bolestiach kĺbov, väzov či svalov

11.2.2022

Nemocnica AGEL Bánovce opäť rozšírila poskytované služby, aby svojim pacientom zvýšila komfort a poskytla nové možnosti liečby. Novinkou je momentálne unikátna terapia pre kĺby, svaly a väzivá.

Unikátna terapia s názvom TriJALUX je výnimočná tým, že pacientov lieči bez použitia ihly a jej cieľom je liečba artropatií v kompletnom rozsahu. „Táto novinka má protizápalový účinok a vyznačuje sa prienikom účinných látok vďaka kombinácii rádiofrekvenčnej simulácie, ultrazvukovej tlakovej vlny a 10 Hz stimulácie. Ozón pôsobí na podporu mikrocirkulácie a má okrem iného aj detoxikačný účinok,“ vysvetľuje riaditeľka bánovskej nemocnice MUDr. Mina Bobocká. Ďalšou výhodou je aj použitie kyseliny hyalurónovej s trojitou molekulovou hmotnosťou, ktorá pôsobí ako kĺbový lubrikant, ochrana chrupavky, zmierňuje bolesti a urýchľuje regeneračné procesoy.

TriJALUX pacientom pomôže napríklad pri chronickej a akútnej bolesti kĺbov, artritíde, chronickej artróze, ale účinný je aj pri akútnych svalových zraneniach či edémoch. Ošetrenie je úplne bezbolestné a úľavu od bolesti pacienti často cítia už po prvej aplikácii.

Nový prístroj nemocnica mohla zakúpiť aj vďaka podpore Nadácie Gabor, ktorá funguje pri obuvníckej spoločnosti Gabor a v meste Bánovce nad Bebravou má dlhoročnú tradíciu. „V roku 2021 sme podporili viaceré projekty celkovou sumou 14 300 eur.  Naše nadačné výkony boli smerované primárne do sociálnej oblasti, jedným z cieľov nadácie je však aj podpora ochrany zdravia. Radi sme prispeli na zakúpenie prístroja do Nemocnice AGEL Bánovce, keďže si uvedomujeme, že okrem tretieho sektora je na pomoc odkázané aj naše finančne poddimenzované zdravotníctvo,“ uviedol konateľ obuvníckej spoločnosti.

Pre viac informácií o možnostiach liečby a dohodnutie termínu konzultácie stačí navštíviť webovú stránku nemocnice alebo zavolať na tel. 0915 693 991 každý pracovný piatok v čase od 10:00 do 13:00 hod.

Späť

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL