Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

038 / 762 41 11

O nemocnici

Bánovskú nemocnicu navštívil Mikuláš s heligónkou

6.12.2022

Hovorí sa, že úsmev lieči a práve psychická pohoda často vplýva aj na fyzické zdravie pacientov. Hospitalizáciu v predvianočnom období a odlúčenie od rodiny zvládajú ťažko nielen seniori, preto sa vedenie bánovskej nemocnice rozhodlo pacientom na lôžkových oddeleniach pripraviť prekvapenie práve na sviatok svätého Mikuláša.

Pacientov hospitalizovaných v Nemocnici AGEL Bánovce navštívil Mikuláš. A nie hocijaký – namiesto sladkostí so sebou priniesol heligónku, anjelský hlas a sviatočnú atmosféru. Seniorom na oddelení dlhodobo chorých, aj pacientom interného oddelenia, prišla v mikulášsky deň vystúpiť talentovaná Nela Köszeghyová, ktorá im zaspievala a zahrala na heligónke.

 

„Uvedomujeme si, že hospitalizáciu v období pred Vianocami vnímajú pacienti ťažko. Samozrejme, pobyt v nemocnici nie je príjemný nikdy, ale zdravotné ťažkosti a odlúčenie od rodiny pred sviatkami má na psychickú pohodu výrazný vplyv,“ vysvetľuje riaditeľka bánovskej nemocnice PhDr. MUDr. Mina Bobocká, MBA, MPH. s tým, že rozptýlenie a rozveselenie pacientov je veľmi vítané a môže mať pozitívny efekt aj na proces ich zotavovania.

 

Seniori hospitalizovaní na oddelení dlhodobo chorých pri tejto príležitosti dostali aj balíček plný užitočných drobností. „Balíčky pohody, ktoré nám venovala Nadácia AGEL, pacientom spravili radosť. Vitamínové doplnky a hygienické potreby im určite padnú na úžitok nielen počas hospitalizácie, ale aj po návrate domov, veríme, že to bude čo najskôr,“ uzatvorila riaditeľka.

Späť

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL