Vianočný režim v bánovskej nemocnici obmedzí prevádzku oddelení

19.12.2022

Nemocnica AGEL Bánovce, tak ako každý rok o tomto čase, prechádza do vianočného režimu 23. decembra. Počas sviatkov budú uzatvorené lôžkové oddelenia s výnimkou interného oddelenia. Nemocnica opätovne nabehne na štandardný režim od prvého januárového týždňa.

Vianočný čas nikto z nás nechce tráviť návštevou nemocnice a už vôbec nie hospitalizáciou. Sú však medzi nami takí, ktorým zdravotný stav nedovoľuje tráviť sviatky so svojimi blízkymi. Bánovská nemocnica je v týchto prípadoch pripravená nielen zabezpečiť zdravotnú starostlivosť pacientom interného oddelenia, ktoré bude počas celých sviatkov v prevádzke, ale personál sa snaží maximálne pacientom pobyt v nemocnici spríjemniť či už výzdobou tam, kde je to možné, alebo aj špeciálnym vianočným jedlom.

Deň pred Vianocami, teda 23. decembra, budú prepustení poslední pacienti z oddelenia dlhodobo chorých (ODCH), jednodňovej zdravotnej starostlivosti aj oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Prijímanie pacientov bude opätovne spustené od 2. januára na ODCH a 3. januára na rehabilitačnom oddelení. Operatíva v bánovskej nemocnici začne fungovať od 9. januára.

„Personálne máme prevádzku vo vianočnom režime pokrytú aj napriek čerpaniu dovoleniek,“ ubezpečila riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce PhDr. MUDr. Mina Bobocká, MBA, MPH.