Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Vakcinačné centrum bánovskej nemocnice zostáva v prevádzke

2.2.2023

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Bánovce pokračuje vo svojej činnosti aj v roku 2023. Záujemcovia sa v ňom môžu dať zaočkovať proti koronavírusu raz za dva týždne.

Očkovanie je podľa odborníkov aj naďalej najúčinnejším nástrojom v boji s ochorením COVID-19. „Napriek tomu, že strach z koronavírusu už z ľudí opadol a väčšina z nás ho prekonala, očkovanie zohráva stále dôležitú úlohu. Zvlášť ho odporúčame pri starších ľuďoch a osobách s autoimunitnými a chronickými ochoreniami, ktorých zdravotný stav môže tento vírus výrazne zhoršiť,“ upozornila vedúca lekárka vakcinačného centra bánovskej nemocnice MUDr. Anna Zelenáková.

 

Zdravotníci v bánovskej nemocnici aj naďalej očkujú vakcínami Pfizer Comirnaty Original a tiež Comirnaty Original/Omicron 4-5, pričom práve druhá spomenutá sa podáva ako posilňovacia tretia a štvrtá dávka a zameraná je aj na variant omicron. Vakcína Nuvaxovid je toho času nedostupná a jej opätovné zaradenie je avizované v druhom polroku.

 

Očkovanie prebieha každý párny týždeň, v utorok v čase od 13.00 do 14.00 hod., najbližšie v utorok 7. februára 2023. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať cez portál www.korona.gov.sk, zaočkovať sa však možno dať aj bez predošlej registrácie.

Späť

Kontakt pre médiá

Mgr. Martina Pavliková
E-mail: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL