Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

038 / 762 41 11

O nemocnici

Biele srdce ocenilo dobré srdcia našich sestier: najvyššie ocenenie si prevzala aj sestra bánovskej nemocnice

22.5.2023

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré bez ohľadu na to, či je deň, či noc, bežný deň alebo sviatok pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. Piatok 19. mája patril v Senci slávnostnému galavečeru a odovzdávaniu prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej. Až sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL. Medzi nimi aj vedúca sestra jednodňovej zdravotnej starostlivosti a zástupkyňa námestníčky pre ošetrovateľstvo Nemocnice AGEL Bánovce, PhDr. Andrea Kusá.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek zorganizovala už po 16.  krát výnimočné podujatie, ktoré bolo o sestrách a pre sestry. Všetky tie obetavé mamy, manželky, sestry, priateľky, jednoducho nezastupiteľné a mimoriadne dôležité nežné predstaviteľky zdravotníctva, prvé a posledné osoby, s ktorými sa pacient v nemocnici stretáva sa stretli, aby si v mene všetkých svojich kolegýň prevzali ocenenia. Nevyhnutnou súčasťou zdravotníctva sú od nepamäti, no posledné roky ukázali, prečo sa na ich prácu pozeráme s ešte väčším rešpektom. Uznanie a obdiv za svoje nasadenie, trpezlivosť, obetavosť a nezlomnú vôľu pomáhať za každých okolností pacientom si preto právom zaslúžia.

 

A čo na svoje ocenenie hovorí samotná ocenená Andrea Kusá?

,,Prácu sestry vykonávam už 27 rokov. Znie to možno ako klišé, ale je pre mňa nielen povolaním, ale aj poslaním. Neviem si predstaviť robiť niečo iné. V dnešnej uponáhľanej dobe, dobe moderných technológií máme častokrát málo času na pacienta, na rozhovor s ním. Preto sa snažím o individuálny prístup ku každému pacientovi, o jeho vypočutie a riešenie problémov k jeho najväčšej spokojnosti. Práve komunikáciu považujem za kľúčovú nielen pri pacientoch, ale vieme ňou vyriešiť veľa problémov,  nedorozumení či sporov aj na pracovisku, medzi kolegami, ktoré nemusia prispievať k pozitívnej atmosfére a komplikujú výkon našej práce, najmä vo vzťahu k pacientovi.  Ocenenie Biele srdce je pre mňa veľkým vyznamenaním, utvrdzuje ma v poznaní, že idem správnym smerom a verím, že ma bude posúvať v mojej práci dopredu. Ktosi mi raz povedal: máš iba to, čo dáš.... , a presne tak to v živote aj funguje.“

 

,,Biele srdce je definované ako ocenenie,  vyjadrujúce charakter starostlivosti, vedomosti a humanitu, ktorá napĺňa prácu a ducha ošetrovateľstva. Rada by som všetkým sestrám a pôrodným asistentkám poďakovala za  silu, odhodlanie, námahu, profesionalitu a trpezlivosť, ktorú vkladajú do každodennej práce, za entuziazmus a vôľu, s ktorými zvládajú často veľmi náročné situácie. A tiež za veľké srdce,  ktoré riadi prácu vašich rúk. Sme to my, ktoré sme s pacientom a jeho ťažkými životnými situáciami tvárou v tvár, neraz dni aj týždne. Sestry sú prítomné v tých najcennejších a neraz aj najtragickejších chvíľach v živote. Denne pri našej práci vidíme nádej a odvahu, radosť a zúfalstvo, bolesť a utrpenie, život i jeho koniec. A to je nesmierne vyčerpávajúce,“ uviedla PhDr. Jana Ondrišová, MPH, riaditeľka Odboru kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL SK.

Späť

Kontakt pre médiá

Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK

Mgr. Eva Peterová
hovorkyňa AGEL SK
hovorca@agel.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL