V Nemocnici AGEL Bánovce začne platiť zákaz návštev, dôvodom je zvýšený výskyt respiračných ochorení

21.11.2023

V Nemocnici AGEL Bánovce začína od zajtra, t.j. od 22. novembra 2023, platiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Potreba dočasného zákazu návštev vyplynula zo zhoršenej epidemiologickej situácie. Rozhodnutie je platné do odvolania.

„S platnosťou od 22. novembra 2023 až do odvolania platí v Nemocnici AGEL Bánovce zákaz návštev. Primárnym zámerom je ochrana zdravia hospitalizovaných pacientov a personálu z dôvodu zvýšeného výskytu respiračných a chrípkových ochorení,“ informovala riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce PhDr. MUDr. Mina Bobocká, MBA, MPH.

V prípade pacientov v terminálnom štádiu ochorenia, alebo z dôvodu návštevy kňaza, je možné po predošlej dohode s primárom oddelenia udeliť výnimku pri dodržaní všetkých epidemiologických opatrení. Možnosť zabezpečenia osobných potrieb pacientov je denne, kedy môžu príbuzní odovzdať veci službukonajúcemu personálu na oddelení.