Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

038 / 762 41 11

Pracoviská

Interné oddelenie

Interné oddelenie poskytuje komplexnú diagnostickú, terapeutickú a ošetrovateľskú starostlivosť v oblasti vnútorného lekárstva ambulantným a hospitalizovaným pacientom spádovej oblasti okresu Bánovce nad Bebravou (spádová oblasť takmer 40 tisíc obyvateľov).

Úlohou interného oddelenia je poskytovať preventívnu a liečebnú starostlivosť dospelej populácii v oblasti vnútorných chorôb. Je to predovšetkým včasná a správna diagnostika, liečba, určenie prognózy a prevencia vnútorných chorôb, ich následkov a komplikácií. Náplňou je poskytovať vysoko odbornú ošetrovateľskú starostlivosť zameranú na komplexnú starostlivosť o chorých s chorobami vnútorného lekárstva.


Lôžková časť:

Lôžková časť disponuje celkovo 24 lôžkami, pozostáva z dvoch ošetrovacích jednotiek – štandardné lôžkové oddelenenie a jednotka intenzívnej starostlivosti. 

Štandardné lôžkové oddelenie – tvorí 7 izieb s celkovým počtom lôžok 21.

Súčasťou štandardného lôžkového oddelenia je aj jedna jednolôžková nadštandardná izba, ktorá je vybavená samostatným WC a sprchovým kútom a TV prijímačom. Paušálny poplatok za pobyt na nadštandardnej izbe je 9 € na deň.

Návštevné hodiny na oddelení:

  • pondelok, utotorok, štvrtok, piatok: 15,00-16,00 hod.
  • streda, sobota, nedeľa: 14,00-16,00 hod.

Mimo návštevných hodín – len po predchádzajúcom dohovore s ošetrujúcim lekárom.
Informácie o zdravotnom stave hospitalizovaných pacientov sa poskytujú po 13,00 hodine.
Od 1.6.2012 sa za každú ukončenú hospitalizáciu platí administratívny poplatok 3 €. Tento administratívny poplatok je splatný v deň nástupu na hospitalizáciu.


Jednotka intenzívnej starostlivosti (JIS)

 je tvorená 3 lôžkami so zabezpečením centrálneho monitoringu životných funkcií.

Na JIS platia rovnaké návštevné hodiny ako na štandardnom oddelení (s ohľadom na zdravotný stav pacienta), mimo návštevných hodín len po predchádzajúcom dohovore s ošetrujúcim lekárom. Nie sú vhodné návštevy maloletých detí.

Príjmová ambulancia interného oddelenia:

Podrobné informácie nájdete na stránke prijmovej ambulancie.


Ústavná pohotovostná služba (ÚPS) na internom oddelení:

Pracovné dni: 15,00-7,00 hod
Víkendy a sviatky: 24 hodín denne

Vyšetrenia pacientov odoslaných z LSPP alebo dovezených posádkou záchrannej zdravotnej služby sa vykonávajú priamo na internom oddelení.

Poplatok za vyšetrenie v ÚPS je 2 € (poplatok stanovuje Zákon č. 577/2004 Zb.z.) a platí sa na recepcii nemocnice (na prízemí oproti hlavnému vchodu). Ak po vyšetrení nasleduje prijatie na hospitalizáciu, poplatok 2 € sa neplatí.